“ევროპის უნივერსიტეტი“ "ერაზმუს+" საერთაშორისო კვირეულს მასპინძლობს
„ევროპის უნივერსიტეტი“ 3-7 ივნისს "ერაზმუს+" საერთაშორისო კვირეულის ფარგლებში 7 ქვეყნის 17 წარმომადგენელს მასპინძლობს. გახსნითი დღე აკადემიური კუთხით უნივერსიტეტის გაცნობას და ქართული კულტურის გაზიარებას დაეთმო.
საერთაშორისო კვირეული „ევროპის უნივერსიტეტის“ რექტორმა ნინო ტალიაშვილმა გახსნა, რომელმაც ხაზი გაუსვა საგანმანათლებლო დაწესებულებებს შორის თანამშრომლობისა და გამოცდილების გაზიარების მნიშვნელობას. ვიცე-რექტორმა ხარისხის განვითარების მიმართულებით სოფიო ხუნდაძემ უნივერსიტეტის ორგანიზაციული სტრუქტურა მიმოიხილა, რის შემდეგაც საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის მოვალეობის შემსრულებელმა გვანცა ჯიჩოშვილმა "ევროპის უნივერსიტეტის“ ინტერნაციონალიზაციისკენ მიმართული აქტივობები და სამომავლო მიზნები განიხილა.
"ევროპის უნივერსიტეტის“ მედიცინის ფაკულტეტის დეკანმა და სტომატოლოგიის ფაკულტეტის დეკანის მოვალეობის შემსრულებელმა ნათია ჯოჯუამ, ბიზნესისა და ტექნოლოგიების ფაკულტეტის დეკანმა ილია ბოცვაძემ, სავეტერინარო მედიცინის ფაკულტეტის დეკანის მოვალეობის შემსრულებელმა მაია კერესელიძემ და სამართლის, ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა ფაკულტეტის დეკანმა ეკა კაველიძემ დამსწრეებს უნივერსიტეტში არსებული სასწავლო პროგრამები გააცნეს.
უცხოელ სტუდენტთა შერჩევისა და მიღების სამსახურის ხელმძღვანელმა, ასოცირებულმა პროფესორმა ლაშა ჩახვაძემ ისაუბრა უცხოელი სტუდენტების ჩარიცხვის პირობებზე და საერთაშორისო აღიარების შესახებ.
დღის წესრიგი ასევე მოიცავდა საქართველოსა და მისი უნიკალური კულტურის შესახებ ლექციას, რომელსაც „ევროპის უნივერსიტეტის“ ლექტორი გიორგი ჭეიშვილი უძღვებოდა. მონაწილეებს ასევე მოწვეულმა ლექტორმა, ია დოჭვირმა, ჩაუტარა ვორქშოპი ქართულ ენაში.
საერთაშორისო კვირეული მოიცავს ხუთდღიან აკადემიურ და კულტურულ აქტივობებს ინტერნაციონალიზაციის მიზნების მისაღწევად.

European University is welcoming 17 representatives from 7 countries during Erasmus+ International Week from June 3-7. The first day was focused on introducing the university's academic offerings and sharing aspects of Georgian culture.
The day commenced with a convivial welcome, affording participants an opportunity to connect over coffee. Rector Nino Taliashvili set the tone for the week, emphasizing the importance of collaboration and exchange in the academic realm. Vice-Rector Sophio Khundadze provided an overview of the university's organizational structure, while Gvantsa Jichoshvili, acting head of the international relations office shared valuable insights into the institution's internationalization efforts and objectives.
Natia Jojua, Dean of the Faculty of Medicine and Acting Dean of the Faculty of Dentistry, Ilia Botsvadze, Dean of the Faculty of Business and Technology,Maya Kereselidze, Acting Dean of the Faculty of Veterinary Medicine and Eka Kavelidze, Dean of the Faculty of Law, Humanities and Social Sciences at European University, presented the university's educational programs to the attendees.
Associate Professor Lasha Chakhvadze, Head of the International Admissions Office, spoke about the conditions of enrollment of foreign students and international recognition.
The agenda also featured an insightful session led by European University’s Lecturer Giorgi Cheishvili, offering participants a deeper understanding of Georgia and its unique cultural tapestry. A language workshop conducted by an Invited Lecturer Ia Dochviri not only provided attendees with an introduction to the local language but also highlighted its distinctive features.
This week-long event promises a harmonious blend of academic exploration and cultural immersion over the course of 5 working days.