"ევროპის უნივერსიტეტის" თანამშრომლები EKA გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტში სამუშაო ვიზიტით იმყოფებოდნენ
"ევროპის უნივერსიტეტის" ასოცირებული პროფესორი ბესიკ ტაბატაძე, სამართლის საბაკალავრო პროგრამის ხელმძღვანელი ლევან მესხორაძე, ასისტენტ-პროფესორი ნიკოლოზ კაციტაძე და საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის მენეჯერი ნინო კანდელაკი, "ერაზმუს+" საერთაშორისო მობილობის ფარგლებში სამუშაო ვიზიტით "EKA გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტში" იმყოფებოდნენ.
"ევროპის უნივერსიტეტის" პერსონალმა მონაწილეობა მიიღო საერთაშორისო კვირეულში, რომელიც ლატვიაში 22-26 აპრილს გაიმართა. საერთაშორისო კვირეული დატვირთული იყო სხვადასხვა აქტივობებით და მოიცავდა ლექციებს, სამუშაო შეხვედრებსა და სემინარებს, რომლებსაც საერთაშორისო ექსპერტები და ლექტორები ატარებდნენ. სტუდენტებისათვის ლექციები წაიკითხეს "ევროპის უნივერსიტეტის" პროფესორებმაც.
აღსანიშნავია, რომ მსგავსი ინიციატივები მნიშვნელოვანია როგორც აკადემიური პერსონალის უნარებისა და ცოდნის გაღრმავებისთვის, ასევე ინოვაციების ხელშეწყობისა და საერთაშორისო თანამშრომლობის განვითარებისთვის.
გლობალურ აკადემიურ საზოგადოებასთან დაახლოებით, გაძლიერებული საგანმანათლებლო გამოცდილებისა და ფართო კულტურული პერსპექტივების მეშვეობით, "ევროპის უნივერსიტეტი" ჰორიზონტის გაფართოებას აგრძელებს.

The academic and administrative personnel of European University embarked on a professional visit to EKA University of Applied Sciences
As part of the Erasmus+ international mobility program, Associate Professor Besik Tabatadze, Assistant Professor Nikoloz Katsitadze, Head of the Undergraduate Law Program Levan Meskoradze, and International Relations Officer Nino Kandelaki undertook a working visit to EKA University of Applied Sciences.
They participated in the International Week hosted by EKA University of Applied Sciences from April 22 to 26 in Latvia. The event featured a comprehensive schedule of activities, including lectures, workshops, and seminars led by various international experts and lecturers. Professors from the European University delivered lectures to the students as well as other contributions.
It is worth noting that, such initiatives are invaluable in enhancing the skills and knowledge of academic staff, promoting innovation, and fostering international cooperation.
European University's participation in this program underscores its commitment to academic excellence and international collaboration. By engaging with global academic communities, the university continues to expand its horizons, through enhanced educational experiences and broader cultural perspectives.