მესამე სამეცნიერო კონფერენციაზე "განათლება, ტექნოლოგიები და ინოვაცია" მთავარი მომხსენებელი ფაბიო ნაშიმბენი იქნება
მესამე სამეცნიერო კონფერენციაზე “განათლება, ტექნოლოგიები და ინოვაცია” მთავარი მომხსენებელი, ევროპის განათლების ფონდის (ETF) ადამიანური კაპიტალის განვითარების ექსპერტი, ფაბიო ნაშიმბენი იქნება. მისი საქმიანობის ძირითად ფოკუსს წარმოადგენს დიგიტალიზაციის და სწავლის ინოვაციები.
ფაბიო ნაშიმენი ისაუბრებს თემაზე: “ინკლუზიური და ეფექტური ციფრული განათლების პოლიტიკის ხელშეწყობა ევროპაში და მის ფარგლებს გარეთ’.
საერთაშორისო კონფერენცია “განათლება ტექნოლოგიები და ინოვაცია” ორგანიზებულია “ევროპის უნივერსიტეტის” მიერ ქუთაისის უნივერსიტეტთან თანამშრომლობით.
ფაბიო ნაშიმბენის გააჩნია 25-წლიანი გამოცდილება ინოვაციებისა და ციფრული განათლების სწავლის სფეროში; იგი მუშაობდა ისეთ ორგანიზაციებთან, როგორიცაა ევროკომისია, შსო და UNICEF.
აქვს მრავალწლიანი გამოცდილება კვლევითი და ინოვაციური პროექტების შემუშავებისა და კოორდინირების (50-ზე მეტი პროექტი) ევროპის, ლათინური ამერიკისა, კარიბის, ხმელთაშუა და სამხრეთ-აღმოსავლეთ აზიის ქვეყნებში. მისი ძირითადი კვლევითი ინტერესებია ღია განათლება, ციფრული წიგნიერება, ციფრული ინკლუზია. ის არის ევროპული დისტანციური და ელექტრონული სწავლების ქსელის (EDEN) უფროსი სტიპენდიატი და სან-პაულუს უნივერსიტეტის CEST ცენტრის წევრი (ბრაზილია) და ტურინის პოლიტექნიკური უნივერსიტეტის Nexa-ს ცენტრის წევრი.

Fabio Nascimbeni will be the keynote speaker at the III International Conference of Education, Technology and Innovation
The keynote speaker at the III International Conference of Education, Technology and Innovation will be  Human Capital Development Expert at the European Training Foundation (ETF), Fabio Nascimbeni. He mainly focuses on digitalisation and learning innovations.
Fabio Nascimbeni, will address the topic: “Fostering inclusive and effective digital education policy making in Europe and beyond:.
The European University organizes the International Conference of Education, Technology, and Innovation in cooperation with Kutaisi University.
Fabio Nascimbeni has been active in the field of learning innovation and digital education for 25 years, working with organizations such as the European Commission, the ILO and UNICEF.
He has designed and coordinated more than 50 research and innovation projects across Europe, Latin America and the Caribbean, the South Mediterranean and South East Asia. His main research interests are open education, digital literacy, and digital inclusion. He is a Senior Fellow of the European Distance and eLearning Network (EDEN) and a Fellow of the CEST center of the University of Sao Paulo, Brazil, and of the Nexa Centre of the Politecnico di Torino in Italy.