"ევროპის უნივერსიტეტი" ევროპის განათლების ფონდის (ETF) ჩარჩო კონტრაქტორი გახდა
"ევროპის უნივერსიტეტს" (თბილისი, საქართველო) ევროპის განათლების ფონდის (ETF) მიერ მდგრადი შეხვედრების მართვის სერვისებისთვის ჩარჩო კონტრაქტი მიენიჭა.
ეს აღიარება "ევროპის უნივერსიტეტს" წილად ხვდა საერთაშორისო კონსორციუმის ფარგლებში, რომელშიც წარმოდგენილია ბირზეიტის უნივერსიტეტის უწყვეტი განათლების ცენტრი (CCE) (პალესტინა) და კონსორციუმის წამყვანი ორგანიზაცია "Steps srl" - სპეციალიზებული სტრატეგიებისა და ინსტრუმენტებში ადამიანთა უნარების გასაუმჯობესებლად.
STEPS გამორჩეული კვლევითი ცენტრია, რომლის სათავო ოფისიც მდებარეობს ბოლონიაში, (იტალია), აღიარებულია ინოვაციური სწავლებისა და სწავლის ინიციატივების პიონერად, საგანმანათლებლო კვლევებისა და ტრადიციული მიდგომების გადაფასებაში მისი წვლილიდან გამომდინარე.
შემდგომი თანამშრომლობის საკითხების განსახილველად "ევროპის უნივერსიტეტს" STEPS-ის დამფუძნებელი და კონსორციუმის ლიდერი რობერტო რიგი ეწვია.
ვიზიტის ფარგლებში რობერტო რიგი შეხვდა პროექტის მომზადებაში ჩართულ პირებს ევროპის უნივერსიტეტის მხრიდან, მათ შორის ვიცე-რექტორს საერთაშორისო ურთიერთობების მიმართულებით თათია დოლიძეს და კვლევის მხარდაჭერის ცენტრის ხელმძღვანელს გვანცა ჯიჩოშვილს.
შეხვედრა ჩარჩო კონტრაქტის შესახებ არსებითი დისკუსიებს მოიცავდა. ორივე მხარემ სამომავლო პროექტებში მონაწილეობის მისაღებად სურვილი და მზადყოფნა გამოთქვა, რისთვისაც შერჩეული იქნა კონსორციუმი.
თანამშრომლობა მნიშვნელოვანია ETF-ის კომპეტენციაში შემავალი საგანმანათლებლო ინიციატივებისა და მდგრადი შეხვედრების მენეჯმენტის სერვისების განვითარების თვალსაზრისით.

EUROPEAN UNIVERSITY JOINS INTERNATIONAL CONSORTIUM AS AN ETF FRAMEWORK CONTRACTOR
European University (Tbilisi, Georgia) has been awarded a framework contract by the European Training Foundation (ETF) for its Sustainable Meeting Management Services.
This recognition comes within an international consortium featuring the Centre for Continuous Education (CCE) at Birzeit University in the West Bank, Palestine, and the lead organization, “Steps srl” – a specialist in Strategies and Tools to Enhance People’s Skills, headquartered in Bologna, Italy.
STEPS, a distinguished research center located in Bologna, Italy, is recognized for pioneering Innovative Teaching and Learning Initiatives, along with its contributions to educational research and reevaluation of conventional approaches (For further information, visit their website: www.stepseurope.it).
Roberto Righi, founder of STEPS and leader of the consortium, paid a visit to European University to extend congratulations on the common success and to discuss future collaborative endeavors.
During the visit, Roberto Righi met with key figures involved in the project’s preparation and implementation, including Tatia Dolidze, the Vice-Rector for International Affairs, and Gvantsa Jichosvili, the Head of the Research Support Center.
The meeting entailed substantive discussions about the framework contract. Both parties expressed their eagerness and readiness to participate in forthcoming calls, for which the consortium has been shortlisted. This collaboration holds significant promise for the future of educational initiatives and sustainable meeting management services within the ETF’s purview.