"ევროპის უნივერსიტეტის" პრეზიდენტი "ლუნდის უნივერსიტეტის" არქეოლოგიის დეპარტამენტის წარმომადგენელს შეხვდა
"ევროპის უნივერსიტეტის" პრეზიდენტი ლაშა კანდელაკიშვილი "ლუნდის უნივერსიტეტის“ (შვედეთი) არქეოლოგიის დეპარტამენტის წარმომადგენელს ბრენდან ფოლს, შეხვდა. მხარეებმა ერთობლივი კვლევითი საქმიანობის განხორციელებასა და ურთიერთანამშრომლობის გეგმებზე ისაუბრეს.
შეხვედრას ასევე ესწრებოდა "ევროპის უნივერსიტეტის“ არქეოლოგიის პროგრამის ხელმძღვანელი და „ისტორიულ-არქეოლოგიური მუზეუმის“ დირექტორი ალექსანდრე ნონეშვილი.
აღსანიშნავია, რომ "ევროპის უნივერსიტეტი" და "ლუნდის უნივერსიტეტი“ შავი ზღვის არქეოლოგიურ კვლევებს ერთობლივად იწყებენ, რაც საქართველოში საზღვაო არქეოლოგიის განვითარების კუთხით უმნიშვნელოვანესია.
"ევროპის უნივერსიტეტის“ პრეზიდენტმა სრული მხარდაჭერა გამოუცხადა „ლუნდის უნივერსიტეტის“ წარმომადგენელს და კვლევით საქმიანობაში თანადგომას დაჰპირდა.
"ევროპის უნივერსიტეტის“ არქეოლოგიის საბაკალავრო პროგრამა წელს სტუდენტების პირველ ნაკადს მიიღებს, რომლებსაც სხვადასხვა ადგილობრივ თუ საერთაშორისო პროექტებში ჩართვის შესაძლებლობა ექნებათ.

EUROPEAN UNIVERSITY PRESIDENT MEETS DEPARTMENT OF ARCHEOLOGY REPRESENTATIVE FROM SWEDISH LUND UNIVERSITY
Lasha Kandelakishvili, the President of European University, and Brendan Foley, a representative of the Department of Archeology at Swedish Lund University, met in Tbilisi on Monday to discuss joint research efforts and prospects to further strengthen the partnership.
Alexander Noneshvili, the Head of the Archeology Programme at European University and the Director of the Historical-Archeological Museum also attended the meeting hosted in the University.
European University and Lund University have jointly initiated archeological research in the Black Sea region, which carries great importance for the development of maritime archeology in Georgia.
The President of European University pledged his full support to the visiting representative and expressed readiness to further encourage research activities.
The Archaeology Programme of European University welcomes its very first admission of students, who will be involved in a variety of domestic and international projects.