საფრანგეთის IGS ჯგუფის წარმომადგენლები „ევროპის უნივერსიტეტს“ ეწვივნენ
10-14 ივლისს, "ევროპის უნივერსიტეტმა" ერაზმუს+ ადმინისტრაციული პერსონალის მობილობის პროგრამის ფარგლებში, საფრანგეთის IGS ჯგუფის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის წარმომადგენლებს, ვალიდა მეღშის, მადალენა კრემონეზისა და უმაიმა მოუდნიბის უმასპინძლა. ფრანგი კოლეგების საპასუხო ვიზიტი მიზნად ინსტიტუციებს შორის არსებული აკადემიური და კულტურული თანამშრომლობის კიდევ უფრო გაღრმავებასა და ახალი შესაძლებლობების გამოკვეთას ისახავდა მიზნად.
სამუშაო შეხვედრების ერთ-ერთ მთავარ თემას IGS ჯგუფის მიერ ორგანიზებული ღონისძიება - "ერაზმუსის დღეები" - წარმოადგენდა.  აღნიშნულ კვირეულზე, აკადემიური პერსონალის მობილობის პროგრამის ფარგლებში, სამართლის, განათლების, ბიზნესისა და ტექნოლოგიების ფაკულტეტის დეკანი, იოსებ კელენჯერიძე და ბიზნესის ადმინისტრირების პროგრამის ხელმძღვანელი, ეკატერინე ნაცვლიშვილი მიიწვიეს. ამასთან ერთად, ადმინისტრაციული პერსონალის მობილობის პროგრამის ფარგლებში, ოფიციალური მოწვევა "ევროპის უნივერსიტეტის" რექტორმა, ნინო ტალიაშვილმა და საერთაშორისო ურთიერთობების მიმართულებით ვიცე-რექტორმა, თათია დოლიძემაც მიიღეს.
"ერაზმუსის დღეები" 2023 წლის ოქტომბერში საფრანგეთის სამ სხვადასხვა ქალაქში, ლიონში, პარიზსა და ტულუზში გაიმართება, რაც "ევროპის უნივერსიტეტის" თანამშრომლებს პროფესიული განვითარებისა და კონტაქტების  გაფართოების საშუალებას აძლევს. აღსანიშნავია, რომ ფრანგმა კოლეგებმა კმაყოფილება გამოხატეს "ევროპის უნივერსიტეტის" პერსონალს შორის ფრანკოფონების არსებობის მიმართ, რაც მათ საფრანგეთში, IGS ჯგუფში აკადემიური მობილობის შემთხვევაში, ლექციების ფრანგულ ენაზე ჩატარების შესაძლებლობას მისცემს.
"ევროპის უნივერსიტეტისთვის" განსაკუთრებით სასიამოვნო აღმოჩნდა ფრანგი პარტნიორების მხრიდან დადებითი უკუკავშირების მიღება IGS ჯგუფში სტაჟირებით მყოფი სტუდენტების მომზადების დონესთან დაკავშირებით. კმაყოფილების მაღალი ხარისხიდან გამომდინარე, IGS ჯგუფმა "ევროპის უნივერსიტეტს" შესთავაზა დამატებითი კვოტები სტუდენტთა მობილობისთვის ლიონის კამპუსში პრაქტიკის გასავლელად.
პროდუქტიული შეხვედრებისა და კამპუსის ტურის გარდა, "ევროპის უნივერსიტეტმა" სტუმრებს სხვადასხვა კულტურული აქტივობები შესთავაზა. აღნიშნული ხაზს უსვამს "ევროპის უნივერსიტეტის" სურვილსა და მზაობას უზრუნველჰყოს კეთილგანწყობილი გარემო საერთაშორისო თანამშრომლობის ხელშესაწყობად.

On July 10-14, 2023, European University had the privilege of hosting representatives from Groupe IGS Lyon’s International Relations department, including Valida Mechri, Maddalena Cremonesi, and Oumaima Moudnib as part of the Erasmus+ Mobility Program for Staff Training. It was a reciprocal visit that further solidified the commitment to exploring opportunities for further academic and cultural exchange between the two institutions.
An important topic of discussion was the upcoming Erasmus Days event organized by Groupe IGS. European University’s Dean of the Faculty of Law, Education, Business, and Technology, Dr. Ioseb Kelenjeridze and the Head of the Business Administration Program. Dr. Ekaterine Natsvlishvili, were kindly invited for a teaching mobility during the event. Additionally, invitations were extended to the Rector, Nino Taliashvili and Vice-Rector for International Cooperation, Tatia Dolidze for administrative mobility.
The Erasmus Days will be held in October 2023, in three different cities of France, serving as an opportunity for European University staff to engage in academic lectures and foster administrative networking across Lyon, Paris, and Toulouse.Notably, the French partners expressed their appreciation for the presence of French-speaking staff members at European University allowing them to deliver lectures in French, during their potential future visits for the purpose of teaching within the IGS group in France.
The highlight of the meetings was positive feedback received on the exceptional quality of students sent by European University for traineeship placements at the IGS Campus in Lyon. As a reflection of their positive impression, French partners kindly offered additional traineeship quotas for European University students at the IGS Group.
In addition to the productive meetings and a campus tour, European University arranged a few activities for the esteemed guests from France, aiming to facilitate their meaningful immersion into the local culture, serving as a testament to the European University’ commitment towards creating a welcoming and enriching environment for international collaboration.