ICD ბიზნესსკოლის პროფესორი ფრანსუა მასკლანი "ევროპის უნივერსიტეტს“ სამუშაო ვიზიტით ესტუმრა
12-16 ივნისს, Erasmus+-ის საერთაშორისო კრედიტების მობილობის პროგრამის ფარგლებში "ევროპის უნივერსიტეტს“ ICD ბიზნესსკოლის (ტულუზა, საფრანგეთი) პროფესორი ფრანსუა მასკლანი სტუმრობდა.
ფრანსუა მასკლანი, პოლიტიკურ მეცნიერებათა დოქტორი და ეკონომიკისა და გეოპოლიტიკის ექსპერტია.
პროფესორი ფრანსუა მასკლანი "ევროპის უნივერსიტეტის“ პროფესორებისთვის ლექციას თემაზე "ძირითადი ეკონომიკისა და გეოპოლიტიკური თემების კარტოგრაფიული პრეზენტაცია გლობალიზებულ სამყაროში" გაუძღვა.
სწავლების მიზნით, პერსონალის საერთაშორისო მობილობას მნიშვნელოვანია არა მარტო სტუდენტებისთვის, არამედ აკადემიური პერსონალისთვისაც, რამდენადაც პერსპექტივების გაფართოების საშუალებას იძლევა. იდეებისა და გამოცდილების გაცვლა აძლიერებს კოლექტიურ ცოდნას და ზრდის თანამშრომლობას სამეცნიერო-კვლევითი მიმართულებით.
პროფესორმა მასკლანიმ სამუშაო შეხვედრა გამართა "ევროპის უნივერსიტეტის“ ადმინისტრაციის ფრანკოფონ წარმომადგენლებთან, საერთაშორისო ურთიერთობების მიმართულებით ვიცე რექტორ თათია დოლიძესთან და სამართლის, განათლების, ბიზნესისა და ტექნოლოგიების ფაკულტეტის დეკან იოსებ კელენჯერიძესთან.
შეხვედრის მიზანი აკადემიური თანამშრომლობის შესაძლებლობების შესწავლა იყო. პროფესორ მასკლანის ვიზიტი "ევროპის უნივერსიტეტის“ სამეცნიერო ჟურნალის „გლობალიზაცია და ბიზნესი“ სარედაქციო კოლეგიაში ჩართვით დასრულდა. აღნიშნული უზრუნველყოფს როგორც სამეცნიერო ჟურნალის მაღალი სტანდარტების შენარჩუნებას, ასევე საერთაშორისო რეპუტაციის გამყარებასა და ამაღლებას.

French Scholar Engages with European University Colleagues and Joins Editorial Board of University's Journal
On June 12-16, Professor Francois Masclanis from ICD Business School in Toulouse, France, visited European University as part of the International Credit Mobility program of Erasmus+. During his visit, Professor Masclanis, an esteemed expert in Economics and Geopolitics with a Doctorate in Political Science, engaged with faculty members at European University. His presentation on "Cartographic Presentation of Major Economics and Geopolitical Topics in the Globalized World" sparked stimulating discussions among colleagues.
It is important to highlight that international staff mobilities for teaching purposes have significant benefits, not only for students but also for academic staff, as they enable mutual learning and the broadening of perspectives. The exchange of ideas and experiences enhances collective knowledge, inspiring impactful research collaborations beyond the confines of the classroom.
In addition to his presentation, Professor Masclanis held a significant working meeting with his francophone colleagues, including Vice-Rector for International Affairs, Tatia Dolidze, and the Dean of the Faculty of Law, Education, Business, and Technology, Ioseb Kelenjeridze. The discussions centered around fostering collaboration and exploring opportunities for academic cooperation.
As a tangible outcome, Professor Masclanis has joined the editorial board of the esteemed peer-reviewed journal, Globalization and Business, published by the university-based Institute of Economic and Social Issues of Globalization. His involvement in the journal will bring fresh perspectives and expertise, ensuring the maintenance of high standards and further enhancing its international reputation.