"ევროპის უნივერსიტეტს" იორდანიიდან საპარლამენტო დელეგაცია სტუმრობდა
"ევროპის უნივერსიტეტს" ხაირ აბუ საალიკის ხელმძღვანელობით იორდანიიდან საპარლამენტო დელეგაცია სტუმრობდა.
საპარლამენტო დელეგაციას უნივერსიტეტის ვიცე-რექტორი და ჯო ენის საუნივერსიტეტო ჰოსპიტალის აღმასრულებელი დირექტორი თამარ ზარგინავა, ვიცე-რექტორი, რექტორის მოვალეობის შემსრულებელი სოფიო ხუნდაძე, "ევროპის უნივერსიტეტის" პარტნიორი იორდანიაში მუჰამედ აბურაგჰიბი, მედიცინის ფაკულტეტის დეკანი ნათია ჯოჯუა და მედიცინის პროგრამის ხელმძღვანელი თიკო გოგნაძე შეხვდნენ.
შეხვედრაზე საპარლამენტო დელეგაციამ ხაზი გაუსვა "ევროპის უნივერსიტეტში" განათლების ხარისხიანობას და ხელმისაწვდომობას, რაც მათი შეფასებით, ახალაზრდების წარმატებული მომავლისთვის აუცილებელია.
თავის მხრივ თამარ ზარგინავამ მზადყოფნა გამოთქვა იორდანიის მხარესთან თანამშრომლობისათვის.
საპარლამენტო დელეგაციასთან შეხვედრაზე ასევე საგანმანათლებლო კუთხით ორმხრივი პროექტების განხორციელება და იორდანიაში საპასუხო ვიზიტების დაგეგმვის საკითხები განიხილეს.

The parliamentary delegation from Jordan, led by Dr Khair Abu Saalik, visited European University in Tbilisi, Georgia, on 7 September.
The delegation met with the University representatives: Tamar Zarginava, the Vice-Rector for International Relations at European University and Executive Director of well-known Jo Ann Hospital in Tbilisi; Acting Rector Sophio Khundadze; Natia Jojua, a Dean of the Faculty of Medicine at the University; Tiko Gognadze, a Head of the Medical Program, and Mohammad Abualragb, a partner of European University in Jordan.
The delegation received information about academic programs and community life at European University. The delegation members emphasized the academic quality, student-oriented atmosphere and affordable programs for local and international students at the University.