თბილისის N6 საჯარო სკოლაში დირექტორის ინიციატივით "ევროპის უნივერსიტეტის" პროფესორების ორდღიანი ტრენინგი ჩატარდა
თბილისის N6 საჯარო სკოლაში "ევროპის უნივერსიტეტის" პროფესორების ორდღიანი ტრენინგი თემებზე -  "შეფასების სისტემის რეფორმა" და "სასწავლო სახელმძღვანელოებისა და სწავლების მეთოდიკის ოპტიმიზაცია", გაიმართა.
ტრენინგს ევროკავშირის მიერ თანადაფინანსებული ერაზმუს+ ჟან მონეს პროექტის - "ევროპული ღირებულებებისა და სტანდარტების განვითარება საქართველოს სკოლებში (EU-GS)” ტრენერები, პროფესორები - ეკატერინე ნაცვლიშვილი და ლელა აბდუშელიშვილი წარუძღვნენ.
EU GS პროექტის მიზანს ევროკავშირთან ასოცირების ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების გზაზე საქართველოს საშუალო განათლების სისტემის ევროპეიზაციის მიმართულებით დახმარება წარმოადგენდა და მას "ევროპის უნივერსიტეტი" 2020 წლის დეკემბრიდან 2022 წლის ივნისის ჩათვლით ახორციელებდა.
აღნიშნული ტრენინგი არ წარმოადგენდა პროექტით გათვალისწინებულ აქტივობას და მისი გამართვის ინიციატივით გამოვიდა თავად სკოლის დირექტორი თამარ აბაზაძე, მას შემდეგ რაც პროექტის ფარგლებში, თავად დაესწრო ტრენინგ სესიებს. მას სურდა ტრენინგებზე მიღებული თეორიული და პრაქტიკული ცოდნა კოლეგებისთვისაც გაეზიარებინა და შესაბამისად, გაევრცელებინა და გაემყარებინა პროექტით მიღწეული შედეგები საკუთარი სკოლის მასშტაბით.
მიუხედავად იმისა, რომ მასწავლებელთა სახლის მიერ მათ რეგულარულად უტარდებათ შესაბამისი ტრენინგები, აღინიშნა, რომ EU GS პროექტის ფარგლებში შემუშავებული სასწავლო მოდულები მათთვის მნიშვნელოვანი დამატებითი ღირებულების მატარებელი იყო. კერძოდ, პედაგოგებს მიეცათ საშუალება, დაეზუსტებინათ მათთვის მანამდე ბუნდოვანი სწავლისა და შეფასების მეთოდები, რომელთა გამოყენების დროსაც ისინი თავს ნაკლებად კომფორტულად ან კომპეტენტურად გრძნობდნენ.

On June 15-16, 2022, Tbilisi Public School N6 hosted a two-day training for European University professors on the topics: "Assessment System Reform" and " Optimization of textbooks and teaching methods".
The training was led by the trainers of the EU co-funded Erasmus + Jean Monnet project "Advancing European Values and Standards in Georgian Schools (EU-GS)", Professors Ekaterine Natsvlishvili and Lela Abdushelishvili.
The aim of the EU GS project was to assist Georgia in the implementation of the obligations under the Association Agreement with the European Union in terms of Europeanizing the Georgian secondary education system, and it was being implemented by European University from December 2020 to June 2022.
It is important that the mentioned training was not an activity envisaged by the project and it was the school principal, Mrs. Tamar Abazadze, who took the initiative to hold it, after attending similar training sessions within the project. Tamar Abazadze wanted to share the theoretical and practical knowledge gained during the training with her colleagues and, consequently, to disseminate and consolidate, throughout her school, the results achieved by the project.
The training aroused great interest among the attendees and they were actively involved in practical work. Although they are regularly trained by the House of Teachers, it was noted that the training modules developed under the EU GS project were of significant added value to them. In particular, teachers were given the opportunity to clarify to them previously vague teaching and assessment methods, the use of which had made them feel less comfortable or competent.