ევროპის უნივერსიტეტში პოლიტიკის დოკუმენტის - "ევროპული ღირებულებების სწავლება საქართველოს სკოლებში” - პრეზენტაცია გაიმართა
ევროპის უნივერსიტეტში ერაზმუს+ ჟან მონეს პროექტის ფარგლებში, პოლიტიკის დოკუმენტის - “ევროპული ღირებულებების სწავლება საქართველოს სკოლებში” პრეზენტაცია გაიმართა.
ღონისძიება ევროპის უნივერსიტეტის რექტორმა ნინო ტალიაშვილმა გახსნა.
პოლიტიკის დოკუმენტის მიზანი საქართველოს საშუალო განათლების სისტემის ევროპეიზაციის გზაზე მდგარ გამოწვევებთან დაკავშირებით შესაბამის ადგილობრივ თუ საერთაშორისო აქტორთა შორის კრიტიკული განსჯის წახალისება და გაცემული რეკომენდაციების საფუძველზე, ზოგადი განათლების პოლიტიკის შემდგომი განვითარებისკენ მოწოდებაა.
ღონისძიებას საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს, განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრის და საგანმანათლებლო რესურსცენტრების წარმომადგენლები, პროექტის ბენეფიციარი საჯარო სკოლების დირექტორები საქართველოს რეგიონებიდან, კვლევაში ჩართული სტუდენტები და სხვა დაინტერესებული მხარეები ესწრებოდნენ.
პრეზენტაციის შემდეგ მრგვალი მაგიდის ფორმატში დაინტერესებული მხარეების ჩართულობით საკონსულტაციო საათი გაიმართა.

Presentation of the Policy Paper “Teaching European Values in Georgian Schools” was held at European University
Within the framework of the Erasmus+ Jean Monnet Project, the presentation of the Policy Paper “Teaching European Values in Georgian Schools” was held at European University.
The event was opened by the Rector of European University, Nino Taliashvili.
The purpose of the Policy Paper is to encourage critical reflection among the education experts, school directors, Ministry of Education, and other relevant local or international actors on the challenges standing in the way of Europeanizing Georgian secondary education system, and to give specific policy recommendations.
The event was attended by the representatives of the Ministry of Education and Science of Georgia, the National Center for Educational Quality Enhancement, and Educational Resource Centers. In addition, the principals of regional public schools involved in the project, student-researchers, and other stakeholders also attended this event.