ევროპის უნივერსიტეტს კალიფორნიის ბაპტისტური უნივერსიტეტის გლობალური ინიციატივების ვიცე-პრეზიდენტი ეწვია
ევროპის უნივერსიტეტს 8 ოქტომბერს ამერიკის შეერთებული შტატებიდან კალიფორნიის ბაპტისტური უნივერსიტეტის გლობალური ინიციატივების ვიცე-პრეზიდენტი, პროფესორი ლარი ლინამენი ეწვია.
ევროპის უნივერსიტეტის მხრიდან შეხვედრას რექტორი ნინო ტალიაშვილი, მედიცინის ფაკულტეტის დეკანი ნათია ჯოჯუა, საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის უფროსი თათია დოლიძე და მედიცინის ფაკულტეტის ხარისხის უზრუნველყოფის მენეჯერი თინათინ გოგნაძე ესწრებოდნენ.
მხარეებმა ერთობლივი კვლევის, აკადემიური მობილობისა და ექსტრაკურიკულარული აქტივობების განხორციელების შესაძლებლობები განიხილეს და დაიგეგმა ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმის გაფორმება.
ვიზიტის ფარგლებში ლარი ლინამენმა მედიცინის ფაკულტეტის კორპუსში სიმულაციური ცენტრი, სტომატოლოგიის სასწავლო კაბინეტები და ლაბორატორიები დაათვალიერა, რის შემდეგაც ადმინისტრაციულ შენობას ეწვია და ევროპის უნივერისტეტის ბაზაზე არსებულ ისტორიულ-არქეოლოგიურ მუზეუმს, იმიტირებულ საპარლამენტო და სასამართლო დარბაზებს, აუდიტორიებსა და კომპიუტერულ ლაბორატორიებს გაეცნო.
აღსანიშნავია, რომ კალიფორნიის ბაპტისტური უნივერსიტეტი მრავალპროფილური უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებაა, რომელიც 150 საბაკალავრო, 45 სამაგისტრო და 7 სადოქტორო პროგრამას ახორციელებს და ამერიკის მასშტაბით საუკეთესო ხუთეულში შედის.

European University hosted Vice President for Global Initiatives of the California Baptist University
On October 8, European University hosted Dr. Larry Linamen, Vice President for Global Initiatives of the California Baptist University (CBU).
The meeting was attended by the Rector of European University,the Dean of the Faculty of Medicine, the Quality Assurance Manager of the Faculty of Medicine, the Head and the Managers of the International Relations Office.
Parties discussed the possibilities of implementing joint research, academic mobility, extra-curricular activities and planned the signing of a Cooperation Agreement.
At the Building of the Faculty of Medicine, Dr. Linamenexplored the medical simulation center, the dentistry teaching facilities and the laboratories, after which he moved to the Administrative Building where he visited the mock parliament and court rooms, lecture halls and computer labs.
California Baptist University is a comprehensive higher education institution, which offers over 150 undergraduate, 45 graduate and 7 doctoral programs. It is noteworthy, that CBU was recently ranked number 5 for “the Best University Campus” in the United States.