ევროპის უნივერსიტეტის თანაორგანიზებით საერთაშორისო კონფერენცია "საგანმანათლებლო, კულტურული და მხატვრული პრაქტიკები" გაიმართა
ხორტიციის ეროვნული აკადემიის (უკრაინა) ორგანიზებითა და ევროპის უნივერსიტეტის თანაორგანიზებით, ახალგაზრდა მეცნიერებისა და სტუდენტებისთვის, ონლაინ საერთაშორისო კონფერენცია "საგანმანათლებლო, კულტურული და მხატვრული პრაქტიკები" გაიმართა.
ევროპის უნივერსიტეტის სახელით საერთაშორისო ურთიერთობების საბაკალავრო პროგრამის ლექტორმა ნინო კუხიანიძემ მოხსენება თემაზე - "სამშვიდობო განათლების მნიშვნელობა პოსტ-კონფლიქტურ გარემოში" წარადგინა. ნაშრომი მიზნად ისახავდა, მოეკვლია როგორც საგანმანათლებლო სისტემების როლი სამშვიდობო პროცესების განვითარების კუთხით კონფლიქტის შემდგომ გარემოში, ასევე, სასწავლო გეგმაში სამშვიდობო განათლების დანერგვის პერსპქეტივები. პრეზენტაციის ფარგლებში, მომხსენებელმა სამხრეთ კავკასიის ქვეყნებისა და მეორე მსოფლიო ომის შემდგომი იაპონიისა და გერმანიის მაგალითები მიმოიხილა.
აღსანიშნავია, რომ ევროპის უნივერსიტეტის თანაორგანიზებითა და ხორტიციის ეროვნული აკადემიის ორგანიზებით საერთაშორისო კონფერენცია გასულ წელსაც გაიმართა, რომელშიც მსოფლიოს რამდენიმე ქვეყნის უმაღლესი სასწავლებლების წარმომადგენლები მონაწილეობდნენ.

An international online conference for young scientists and students, entitled "Educational, Cultural and Artistic practices” was held
An international online conference for young scientists and students, entitled "Educational, Cultural and Artistic practices” was held. The conference was organized by Khortytsia National Academy of Ukraine and co-organized by European University, Georgia.
On behalf of European University, the lecturer of the BA program in International Relations, Nino Kukhianidze gave a speech on the topic of “ Significance of Peace Education for Post-Conflict Settings".  The aim of the presented paper was to understand if education systems help the development of peace processes in post-conflict settings and if the idea of implementing peace education into the formal curriculum could advance prospects for peace. In this context, cases of the South Caucasus countries as well as post-WWII Japan and Germany were discussed.
It is noteworthy that, co-organized by European University and organized by Khortytsia National Academy of Ukraine, an international conference was held last year as well, which was attended by representatives of higher education institutions from several countries around the world.