ევროპის უნივერსიტეტის წარმატება ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული ერასმუს+ პროგრამის ფარგლებში
2021-2022 წლებში, ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული ერაზმუს+ პროგრამის ფარგლებში, ევროპის უნივერსიტეტსა და ესპანეთის მალაგას უნივერსიტეტს შორის აკადემიური და ადმინისტრაციული პერსონალის გაცვლა მოხდება.
ერთი კვირის განმავლობაში, ევროპის უნივერსიტეტის მედიცინის ფაკულტეტის პროფესორები ლექციებს ჩაატარებენ მალაგას უნივერსიტეტის სამედიცინო ინჟინერიის პროგრამის სტუდენტებისთვის.
გაცვლითი პროგრამა ასევე ითვალისწინებს აკადემიური გამოცდილების გაზიარებას ქართველ და ესპანელ პროფესორებს შორის ბიომედიცინის, სამედიცინო ინჟინერიისა და ბიოინოვაციების კუთხით.
პროგრამის ფარგლებში, ესპანელი პროფესორები და ადმინისტრაციული პერსონალი ასევე ეწვევიან ევროპის უნივერსიტეტს და ლექციებს ჩაატარებენ ქართველი სტუდენტებისთვის, ასევე საკუთარ გამოცდილებას გაუზიარებენ ქართველ კოლეგებს.
მალაგას უნივერსიტეტი ერთ-ერთი ცნობილი უნივერსიტეტია ესპანეთსა და ევროპაში, რომელიც გამორჩეულია აკადემიური პროგრამების მრავალფეროვნებითა და ბიოტექნოლოგიური და ნანომედიცინის მიმართულებით მომუშავე კვლევითი ცენტრებით.
ორივე მხრიდან პერსონალის მივლინების ხარჯები, სრულად ფინანსდება ევროკავშირის ერაზმუს+ პროგრამის ფარგლებში. საქართველოსა და ევროკავშირს შორის თანამშრომლობის ერთ-ერთ მნიშვნელოვან მიღწევად, სწორედ განათლების სფეროში ქართულ და ევროპულ უნივერსიტეტებს შორის ერაზმუს+ პროგრამის კუთხით თანამშრომლობა მიიჩნევა, რაც ევროპის უნივერსიტეტებში ქართველი სტუდენტების სწავლის ევროკავშირის მიერ დაფინანსებასა და ევროპელ და ქართველ აკადემიურ პერსონალს შორის გამოცდილების გაზიარებას გულისხმობს, ასევე ევროპელი სტუდენტების სწავლას ქართულ უნივერსიტეტებში.

ERASMUS K107 MOBILITY CALL AT THE FACULTY OF MEDICINE
European University announces Erasmus+ KA107 exchange mobility call for the academic personnel of the European University Faculty of Medicine and administrative staff.
Placements
- The number of teaching placements in the field of biostatistics and related areas: 2.
- The number of Training placements for the professors in the field of health engineering, biostatistics and related areas: 1.
- The number of placements for the administrative personnel in the field of internationalization: 1.
The professors in teaching and training fields will be hosted by the program of Health Engineering at the University of Malaga (Spain).
Registration and application
The registration and application will be conducted via the Apolo platform of the University of Malaga, following the instructions to apply for a place.
Selection
Candidates must be accepted and evaluated positively (≥ 50), both by the University of Malaga and by the host University, according to the following criteria:
Work Plan (template teaching/training – up to 100 points.
The academic coordinators of both institutions will evaluate all applications. Both evaluations will be made by scoring from 0 to 100. For the final grade, the arithmetic mean will be made between the two scores obtained.
UMA will evaluate the work plan following the criteria described in this link (each item will be valued between 0 and 10, up to a maximum of 100), which the partner university may also use if it considers them convenient or uses its own to give a single final note.
Resolution
Provisional and final lists of the call will be published on the website of the University of Malaga.