ევროპის უნივერსიტეტში, მედიცინის ფაკულტეტის ყოველწლიური მე-6 სტუდენტური სამეცნიერო კონფერენცია გაიმართა
2019 წლის 3 ივნისს, ევროპის უნივერსიტეტში მედიცინის ფაკულტეტის ყოველწლიური მე-6 სტუდენტური სამეცნიერო კონფერენცია გაიმართა.
კონფერენცია გახსნა ფაკულტეტის დეკანის მოადგილემ, ნათია ჯოჯუამ. ასევე მისასალმებელი სიტყვა წარმოსთქვა სამეცნიერო-კვლევითი საქმიანობის  ხელშეწყობის ცენტრის უფროსმა ლოლიტა შენგელიამ, რომელმაც მონაწილეებს კომისიის შემადგენლობა და მუშაობის წესი გააცნო.
კონფერენციაზე წარმოდგენილი იყო მედიცინის აქტუალური, კვლევებზე დაფუძნებული მოხსენებები. აღსანიშნავია, რომ კონფერენციაზე წარმოდგენილი სამეცნიერო ნაშრომები სრულად აკმაყოფილებდა სამეცნიერო სტანდარტებს და მრავალფეროვნებითაც გამოირჩეოდა.
კონფერენციის ყველა მონაწილეს გადაეცა სერთიფიკატი.
გამოვლინდა საუკეთესო მოხსენების ავტორები:
• ალიკია ჩიფურუფალი;
• იამენ ხანი;
• შვეტა ტილანტე;
• საბარუ ვენკატა ნაგა მეგანა;
• მოჰამედ ქუმარ ნაიკი; როჰით რათჰორე;
• სონუ ვაცა;
• მრიგაკშიკა შარმა.
გამარჯვებული სტუდენტები მონაწილეობას მიიღებენ ევროპის უნივერსიტეტის მეხუთე სტუდენტურ საერთაშორისო კონფერენციაში, რომელიც გაიმართება 15 ივნისს ბაზალეთში.

The annual 6th Scientific Conference of the Faculty of Medicine was held at the European University On June 3, 2019
The annual 6th Scientific Conference of the Faculty of Medicine was held at the European University On June 3, 2019.
The conference was opened by the Deputy Dean of the Faculty of Medicine - Natia Jojua. Head of Center Promotion for Scientific Research Activities Lolita Shengelia welcomed the students, represented Members of Conference Committee and explained rules of Conference.
It should be noted that scientific works presented at the Conference were covering diverse fields of medicine and had been prepared according to scientific standards.
All participants of the conference were awarded with certificates.
The following students have been chosen as the authors of the best research papers:
- Alikya Chipurupalli;
- Yameen khan;
- Shweta Tilante;
- Mohammed Qumar Naick;
- Rohit Rathore;
- Sarabu Venkata Naga Meghana;
- Sonu Vatsa;
- Mrigakshika Sharma.
The students will take part in the fifth International Student Conference of European University which will be held at Hotel Bazaleti on June 15, 2019.