"ევროპის უნივერსიტეტის“ სტუდენტები იტალიაში "ერაზმუს+" შერეულ-ინტენსიურ პროგრამას გაივლიან
"ერაზმუს+" შერეული ინტენსიური პროგრამის (Blended Intensive Program) აქტივობის ფარგლებში „ევროპის უნივერსიტეტის“ სამართლის, ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა და ბიზნესისა და ტექნოლოგიების ფაკულტეტის სტუდენტებისთვის გამოცხადებული კონკურსის შედეგები ცნობილია.
2025 წლის 28 აპრილიდან 3 მაისის ჩათვლით შერჩეული ხუთი სტუდენტი, სრული დაფინანსებით, იტალიაში, ენნა კორეს უნივერსიტეტში გაემგზავრება:
- ნათია ვეფხვაძე (საერთაშორისო ურთიერთობების საბაკალავრო პროგრამა)
- ლუკა მორბედაძე (ბიზნესის და ტექნოლოგიების საბაკალავრო პროგრამა)
- მილანა ზარქუა (საერთაშორისო ურთიერთობები)
- ინდირა ოთხოზორია (სამართლის საბაკალავრო პროგრამა)
- ელენე გვარჯალაძე (სამართლის საბაკალავრო პროგრამა)
შერჩეული სტუდენტები როგორც თეორიულ, ასევე, პრაქტიკულ ტრენინგებს მდგრადი განვითარების შესახებ გაივლიან, რომელიც მიზნად ისახავს სტუდენტებს შორის თანამშრომლობისა და ინტერნაციონალიზაციის ხელშეწყობას.
აღსანიშნავია, რომ "ევროპის უნივერსიტეტის" საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახური აქტიურად მუშაობს სტუდენტებისთვის შერეული ინტენსიური პროგრამების (Blended Intensive Program) შესაძლებლობების შეთავაზებით, რაც უზრუნველყოფს სტუდენტების როგორც აკადემიურ, ასევე პიროვნულ ზრდა-განვითარებას.
მსგავს პროექტებში ჩართულობა სტუდენტებს საშუალებას აძლევს, მიიღონ საერთაშორისო გამოცდილება, გახდნენ მეტად კონკურენტუნარიანები და წაახალისონ უნივერსიტეტების თანამშრომლობა საერთაშორისო დონეზე.

Euroepan University students will undergo the "Erasmus+" Blended Intensive Program in Italy
The results of the selection competition for the students of the faculty of Law, Humanities and Social Sciences and the Business and Technologies at the European University in the "Erasmus+" Blended Intensive Program have been announced.
From April 28 to May 3, 2025, five selected students will spend a training week at Kore University of Enna in Italy, fully funded through a scholarship.
- Natia Vefkhvadze (BA in International Relations)
- Luka Morbedadze (BA in Business Administration)
- Milana Zarqua (BA in International Relations)
- Indira Otkhozoria (BA in Law)
- Elene Gvarjaladze (BA in Law)
The selected students will engage in a comprehensive program comprising both theoretical and practical training sessions on sustainable development, designed to promote collaboration and advance internationalization among participants.
It is noteworthy that the International Relations Office of European University actively works to offer Blended Intensive Program (BIP) opportunities to students. These programs ensure students' academic and personal growth and development.
Participation in such projects provides students with the opportunity to gain international experience, become more competitive, and encourage collaboration among universities on a global scale.