ერაზმუს+ კონკურსი სტუდენტებისთვის: ტრენინგი იტალიაში – „ინოვაციური გზები მდგრადი მომავლისკენ”
ერაზმუს+ შერეული ინტენსიური პროგრამის (Blended Intensive Program) აქტივობის ფარგლებში „ევროპის უნივერსიტეტის“ ბიზნესის ადმინისტრირების და ტურიზმის საგანმანათლებლო პროგრამებისა და სამართლისა და საერთაშორისო ურთიერთობების საგანმანათლებლო პროგრამების სტუდენტებისთვის გამოცხადდა კონკურსი “ენას კორეს უნივერსიტეტში” (ენა, იტალია) სრულად დაფინანსებული ერთკვირიანი ტრენინგის ტიპის მობილობის მიზნით.
ტრენინგები მოიცავს ლექციათა სერიებს თემაზე: „ინოვაციური გზები მდგრადი მომავლისკენ”, რომელიც მიზნად ისახავს სტუდენტებს შორის თანამშრომლობის ხელშეწყობას მდგრადი განვითარების გამოწვევების დასაძლევად.
პროგრამა შედგება როგორც დისტანციური (ონლაინ), ასევე ფიზიკური მობილობის კომპონენტებისგან.
დისტანციური ნაწილი (28 აპრილი – 3 მაისი, 2025): კურსის ონლაინ ნაწილი ორიენტირებული იქნება თეორიულ საფუძვლებზე და მდგრადობასთან დაკავშირებული ძირითადი კონცეფციების გაცნობაზე.
ფიზიკური მობილობა: პირისპირ კომპონენტი (5 მაისი – 9 მაისი, 2025): პროგრამის მეორე ნაწილი ჩატარდება ფიზიკურ გარემოში, სადაც სტუდენტებს ექნებათ შესაძლებლობა, პრაქტიკაში გამოიყენონ მიღებული თეორიული ცოდნა ინტენსიური, ჯგუფური აქტივობების გზით.
ადგილების რაოდენობა ბიზნესის და ტურიზმის საგანმანათლებლო პროგრამებისთვის: 2
ადგილების რაოდენობა სამართლის და საერთაშორისო ურთიერთობების საგანმანათლებლო პროგრამებისთვის: 3
სტიპენდიის საერთო ოდენობა: 948 ევრო
კონკურსში მონაწილეობისთვის აუცილებელი წინაპირობები:
- კონკურსის პერიოდში კანდიდატი უნდა იყოს ბიზნესის ადმინისტრირების, ტურიზმის, სამართლის ან საერთაშორისო ურთიერთობების საგანმანათლებლო პროგრამის სტუდენტი და უნდა გააჩნდეს აქტიური სტუდენტის სტატუსი ევროპის უნივერსიტეტში.
- კანდიდატი უნდა ფლობდეს ინგლისურ ენას B2 დონეზე (შემოწმდება ინგლისურენოვანი გასაუბრების ეტაპზე.)
- კანდიდატი უნდა მიეკუთვნებოდეს მოწყვლად ჯგუფს: (ა) სოციალურად დაუცველი პირი; ბ) იძულებით გადაადგილებული პირი გ) შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე პირი; დ) მრავალშვილიანი ოჯახის წევრი; ე) მაღალმთიან დასახლებაში მუდმივად მცხოვრები პირი; ვ) საზღვრისპირა ტერიტორიაზე მცხოვრები პირი; ზ) ტერიტორიული მთლიანობის დაცვისთვის დაღუპულ პირთა ოჯახის წევრი)
შერჩევის მეორე ეტაპი მოიცავს გასაუბრებას ინგლისურ ენაზე, რომელიც ჩატარდება კომისიის მიერ, რომლის შემადგენლობაში შედიან:
- ფაკულტეტის დეკანი
- პროგრამის ხელმძღვანელი
- საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახური
კანდიდატები დეტალურ ინფორმაციას გასაუბრებასთან დაკავშირებით მიიღებენ ევროპის უნივერსიტეტის პერსონალურ ელ-ფოსტაზე.
დაინტერესებულმა პირებმა გთხოვთ, შეავსოთ რეგისტრაციის ფორმა 10 იანვრამდე:
https://forms.gle/1qYWDjMt153FGUHm6
რეგისტრაციის ფორმაში კანდიდატმა უნდა ატვირთოს ელექტრონული ვერსია პირადობის მოწმობის/პასპორტის, CV-ის, მოწყვლადის სტატუსის დამადასტურებელი საბუთ და, არსებობის შემთხვევაში, ინგლისური ენის ცოდნის დამადასტურებელი სერთიფიკატის.

Erasmus+ Competition for Students: Training in Italy – “Innovative Paths to a Sustainable Future”
Within the framework of the Erasmus+ Blended Intensive Program activity, a call has been announced for the students of the Educational Programs of Business Administration, Tourism, Law, and International Relations of European University to implement a fully funded one-week training-type mobility at the Kore University of Enna (Enna, Italy).
The training includes a series of lectures on “Innovative Pathways to a Sustainable Future.” The program focuses on fostering collaboration among students to address sustainability challenges.
Proposed Timeline: Online Component (April 28 – May 3, 2025) - The online portion of the course will be focused on theoretical foundations and introducing key concepts related to sustainability.
Physical Mobility: In-Person Component (May 5 – May 9, 2025) - The second part of the program will take place in person, offering students the opportunity to apply what they have learned through hands-on experiences and in-depth group activities.
Number of vacant places for Educational Programs in Business Administration and Tourism: 2
Number of vacant places for Educational Programs in Law and International Relations: 3
Total amount of scholarship: 948 Euros
Students who meet the following prerequisites can participate in the competition:
• During the competition period, the candidate must be enrolled in the bachelor's degree of the Educational Programs of Business Administration, Tourism, Law, and International Relations of the European University and have an active student status.
• Candidates must have language competence B2 in English, which will be tested during the interview stage.
• All participants must belong to a status with fewer opportunities.
*Fewer Opportunity status is defined as follows: a) Socially vulnerable individuals; b) Internally displaced persons; c) Persons with disabilities; d) Members of large families (with many children); e) Persons permanently residing in highland areas; f) Persons living in border regions; g) Family members of deceased individuals who were involved in protecting territorial integrity.
The selection stage includes an interview in English with a commission composed of the Dean, the Head of the Program and the representative of the International Office.
Candidates will receive information about the Interview details through the personal e-mail of the European University.
The interview committee will test the student’s motivation and language skills.
Those who wish to participate, please fill out the registration form by January 10:
https://forms.gle/1qYWDjMt153FGUHm6
* In the registration form, the interested candidate must submit the electronic version of the ID card/passport, CV, a document confirming the student's fewer opportunity status, and if applicable, the English language proficiency certificate.