"ერაზმუს+" საერთაშორისო მობილობის კონკურსის მეორე ეტაპის გამარჯვებულები ცნობილია
"ერაზმუს+" საერთაშორისო კრედიტმობილობის აქტივობის ფარგლებში "ევროპის უნივერსიტეტში" 2024-2025 გაზაფხულის სემესტრისთვის გამოცხადებული კონკურსის მეორე ეტაპი დასრულდა.
კონკურსის შედეგად გამოვლინდა სამი სტუდენტი “ევროპის უნივერსიტეტის” ბიზნესისა და ტექნოლოგიების ფაკულტეტიდან, რომელთაც საშუალება ექნებათ პარტნიორ ევროპულ უნივერსიტეტებში, სრული დაფინანსებით, ერთი სემესტრის განმავლობაში ისწავლონ.
კონკურსის მეორე ეტაპის გამარჯვებულები არიან:
• დიანა მიქელაძე - მალაგას უნივერსიტეტი (ესპანეთი);
• ლელა ყურშავიშვილი - მალაგას უნივერსიტეტი (ესპანეთი);
• ოთარ ბეგიაშვილი - GBSB ბიზნესის სკოლა (მალტა).
აღსანიშნავია, რომ პროექტი სტუდენტებს საშუალებას აძლევს, მიიღონ საერთაშორისო გამოცდილება, გახდნენ მეტად კონკურენტუნარიანები შრომით ბაზარზე და წაახალისონ უნივერსიტეტების თანამშრომლობა საერთაშორისო დონეზე.
“ევროპის უნივერსიტეტი” მსგავსი შესაძლებლობების შეთავაზებით, უზრუნველყოფს სტუდენტების როგორც აკადემიურ, ასევე პიროვნულ ზრდა-განვითარებას.

The second stage of the competition for the Erasmus+ International Credit Mobility has been completed
The second stage of the competition for the 2024-2025 spring semester at the European University, as part of the Erasmus+ International Credit Mobility initiative, has been completed.
Following the competition, three students from four faculties of the Business and Technologies were selected to study at partner universities across Europe with full funding for one semester.
The winners of the 2nd stage of the competition:
- Diana Mikeladze- The University of Malaga (Spain);
- Lela Kurshavishvili- The University of Malaga (Spain);
- Otar Begiashvili- GBSB Business School (Malta)
It is important to highlight that this project provides students with valuable international experience, enhances their competitiveness in the global job market, and fosters collaboration between universities at the international level.
By offering such opportunities, the European University supports both the academic and personal growth of its students.