"ერაზმუს+" საერთაშორისო მობილობაში მონაწილეობის მისაღებად გამოცხადებული კონკურსის პირველი ეტაპის შედეგები ცნობილია
ერაზმუს+ საერთაშორისო კრედიტმობილობის აქტივობის ფარგლებში "ევროპის უნივერსიტეტში" 2024-2025 გაზაფხულის სემესტრისთვის გამოცხადებული კონკურსის პირველი ეტაპი დასრულდა.
კონკურსის შედეგად გამოვლინდა ხუთი სტუდენტი “ევროპის უნივერსიტეტის” ოთხი ფაკულტეტიდან, რომელთაც საშუალება ექნებათ პარტნიორ ევროპულ უნივერსიტეტებში, სრული დაფინანსებით, ერთი სემესტრის განმავლობაში ისწავლონ.
კონკურსის პირველი ეტაპის გამარჯვებულები არიან:
- ქეთევან ჯაფარაშვილი, სავეტერინარო მედიცინის ფაკულტეტის სტუდენტი - ესტონეთის სიცოცხლის მეცნიერებათა უნივერსიტეტი (ესტონეთი);
- სერენ ჯუნი, მედიცინის ფაკულტეტის სტუდენტი - მასარიკის უნივერსიტეტი (ჩეხეთი)
- ორანუს ბაჰთიარი, სტომატოლოგიის ფაკულტეტის სტუდენტი - სტამბოლის აიდინის უნივერსიტეტი (თურქეთი);
- ანამარია საველიძე, ბიზნესისა და ტექნოლოგიების ფაკულტეტის სტუდენტი - ხაენის უნივერსიტეტი (ესპანეთი);
- ილია ლომიძე, ფსიქოლოგიის პროგრამის სტუდენტი - ტიმიშუარას დასავლეთის უნივერსიტეტი (რუმინეთი).
აღსანიშნავია, რომ პროექტი სტუდენტებს საშუალებას აძლევს, მიიღონ საერთაშორისო გამოცდილება, გახდნენ მეტად კონკურენტუნარიანები შრომით ბაზარზე და წაახალისონ უნივერსიტეტების თანამშრომლობა საერთაშორისო დონეზე.
“ევროპის უნივერსიტეტი” მსგავსი შესაძლებლობების შეთავაზებით, უზრუნველყოფს სტუდენტების როგორც აკადემიურ, ასევე პიროვნულ ზრდა-განვითარებას.

The first stage of the competition for the 2024-2025 spring semester at the European University, as part of the Erasmus+ International Credit Mobility initiative, has been completed. Following the competition, five students from four faculties of the European University were selected to study at partner universities across Europe with full funding for one semester.
The winners of the first stage of the competition are:
- Ketevan Japarashvili, Faculty of Veterinary Medicine – Estonian University of Life Sciences (Estonia)
- Seren Joune, Faculty of Medicine – Masaryk University (Czech Republic)
- Oranus Bakhtiar, Faculty of Dentistry – Istanbul Aydin University (Turkey)
- Anamaria Savelidze, Faculty of Business and Technology – University of Jaén (Spain)
- Ilia Lomidze, Psychology Program – West University of Timișoara (Romania)
It is important to highlight that this project provides students with valuable international experience, enhances their competitiveness in the global job market, and fosters collaboration between universities at the international level. By offering such opportunities, the European University supports both the academic and personal growth of its students.