"ევროპის უნივერსიტეტის" წარმომადგენლები ბელგიაში, ლუსია დე ბრუკერის უნივერსიტეტის მიერ ორგანიზებულ საერთაშორისო კვირეულს ესწრებიან
"ევროპის უნივერსიტეტის" საერთაშორისო სამსახურის ხელმძღვანელი მარიამ ორჯონიკიძე და სამართლის, სოციალურ და ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტის დეკანი ეკა კაველიძე "ერაზმუს+" საერთაშორისო თანამშრომლობის ფარგლებში, ბელგიაში, ლუსია დე ბრუკერის უნივერსიტეტის მიერ ორგანიზებულ საერთაშორისო კვირეულს ესწრებიან.
სამუშაო ვიზიტის ფარგლებში, "ევროპის უნივერსიტეტის" წარმომადგენლები დაესწრნენ სემინარებსა და ვორკშოპებს ინტერნაციონალიზაციისა და ინსტიტუციური განვითარებისთვის საერთაშორისო თანამშრომლობების პერსპექტივების შესახებ.
კვირეულს ესწრებოდა 20-ზე მეტი მონაწილე ევროპის 10 სხვადასხვა ქვეყნიდან.
აღსანიშნავია, რომ მსგავსი ინიციატივები მნიშვნელოვანია როგორც აკადემიური და ადმინისტრაციული პერსონალის უნარებისა და ცოდნის გაღრმავებისთვის, ასევე ინოვაციების ხელშეწყობისა და საერთაშორისო თანამშრომლობის განვითარებისთვის. გლობალურ აკადემიურ საზოგადოებასთან დაახლოებით, გაძლიერებული საგანმანათლებლო გამოცდილებისა და ფართო კულტურული პერსპექტივების მეშვეობით, "ევროპის უნივერსიტეტი" ჰორიზონტის გაფართოებას აგრძელებს.

Representatives of European University are attending an International Staff Training Week organized by Heute Ecole Lucia de Brouckere in Brussels
The Head if International Relations Office, Mariam Orjonikidze and the Dean of the Faculty of Law, Social and Humanitarian Sciences, Eka Kavelidze are attending an International Staff Training Week organized by Heute Ecole Lucia de Brouckere in Brussels, Belgium as part of the Erasmus+ international cooperation framework.
Throughout the visit, the representatives of European University attended multiple seminars and workshops on Internationalization and Institutional Capacity strengthening through international cooperation. The staff week was attended by more than twenty participants from 10 European countries.
It is noteworthy, that such initiatives are invaluable in enhancing the skills and knowledge of administrative personnel, promoting innovation, and fostering international cooperation. By engaging with global academic communities, the European University continues to expand its horizons, through enhanced educational experiences and broader cultural perspectives.