ლატვიელი პროფესორის საჯარო ლექცია: როგორ შევქმნათ ეფექტური CV
7 ნოემბერს 15:00 საათზე, EKA გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტის (ლატვია) პროფესორი, ლარისა ტურუსევა „ევროპის უნივერსიტეტის“ სტუდენტებისთვის საჯარო ლექციას თემაზე „როგორ შევქმნათ ეფექტური CV” გამართავს.
პროფესორი ტურუსევა ექვსი წლის განმავლობაში იყო საბაკალავრო პროგრამის „თარჯიმნობა და ინტერპრეტაცია“ დირექტორი და არა ერთ საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენციაზე წარადგინა მოხსენება. პროფესორი ტურუსევა არის ორი წიგნის და 60-ზე მეტი სამეცნიერო სტატიის ავტორი.
ლექციაზე დასწრება შეუძლია თემით დაინტერესებულ ნებისმიერ სტუდენტს.
შეხვედრაზე დასწრების მსურველებმა, გთხოვთ, შეავსოთ სარეგისტრაციო ფორმა:https://forms.gle/HcNDLtxYfKiwqPGg9
შეხვედრის ადგილი: „ევროპის უნივერსიტეტის“ A კორპუსი, გურამიშვილის გამზირი 76, აუდიტორია 205
დამატებითი კითხვების შემთხვევაში მიმართეთ საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურს: international.office@eu.edu.ge

Public lecture from Latvian Professor: How to Create an Effective CV
On November 7th at 15:00, Professor Larisa Turuseva from EKA University of Applied Sciences (Latvia) will deliver a public lecture for students at European University on the topic “How to Create an Effective CV.”
For 6 years professor Larisa has been Director of the bachelor study programme “Interpretation and Translation” and has participated at many international scientific conferences with reports, is an author of two books and more than 60 scientific articles.
All students interested in the topic are welcome to attend.
To participate in the public lecture, please complete the registration form: https://forms.gle/HcNDLtxYfKiwqPGg9