ბიზნესისა და ტექნოლოგიების ფაკულტეტის სტუდენტები ბელგიაში ერაზმუს+ შერეულ-ინტენსიურ პროგრამას გაივლიან
ერაზმუს+ შერეული ინტენსიური პროგრამის (Blended Intensive Program) აქტივობის ფარგლებში „ევროპის უნივერსიტეტის“ ბიზნესის ადმინისტრირების, ტურიზმისა და ინფორმატიკის საბაკალავრო პროგრამის სტუდენტებისთვის გამოცხადებული კონკურსის შედეგები ცნობილია.
24-30 ნოემბერს შერჩეული სტუდენტები პიქსელის გამოყენებით მეცნიერებათა და ხელოვნების უნივერსიტეტში (ჰასელტი, ბელგია) სრულად დაფინანსებულ ერთკვირიან ტრენინგის ტიპის მობილობას გაივლიან:
- ნიკა სოხაშვილი
- ლადო მეგრელიძე
- ლელა ყურშავიშვილი
- შოთა ქებულაძე
- დიანა მიქელაძე
- ნიკა ჭითავა
- თეკლე ჩხეიძე
- ლუკა მორბედაძე
- კახა ფუტკარაძე
- ვანიკო გელაძე
ტრენინგი მოიცავს ლექციათა სერიას ხელოვნური ინტელექტის შესახებ. ტრენინგის ფარგლებში, მონაწილეებს ექნებათ შესაძლებლობა, გაიგონ როგორ ცვლის მანქანური სწავლება და ბუნებრივი ენის დამუშავება (NLP) ჩვენი კომუნიკაციისა და დასწავლის ფორმებს.
პროგრამა მოიცავს როგორც ლექციებს, ისე ინტერაქტიურ სემინარებს, საველე ვიზიტებს და კულტურულ ღონისძიებებს.

Students of the Faculty of Business and Technology will undergo Erasmus+ Blended Intensive Program in Belgium
The competition results of the Erasmus+ Blended Intensive Degree Program Activity announced for the students of the Faculty of Business and Technology at the "European University" are known.
On November 24–30, selected students will undergo a fully funded one-week training-type mobility at the PXL University of Applied Sciences and Arts (Hasselt, Belgium):
- Nika Sokhashvili
- Lado Megrelidze
- Lela Kurshavishvili
- Shota Kebuladze
- Diana Mikeladze
- Nika Tchitava
- Tekle Chkheidze
- Luka Morbedadze
- Kakha Putkaradze
- Vaniko Geladze
The training includes a series of lectures on artificial intelligence. As part of the training, participants will have the opportunity to learn more about how machine learning and natural language processing (NLP) are changing the way we communicate and learn.