"ევროპის უნივერსიტეტის" სტუდენტები საერთაშორისო სიმპოზიუმში მიიღებენ მონაწილეობას და მსოფლიო ჯანმრთელობის სამიტს დაესწრებიან
“ევროპის უნივერსიტეტის" დიპლომირებული მედიკოსის ქართულენოვანი და ინგლისურენოვანი პროგრამის სტუდენტები - ანა ენუქიძე და ჯანის ხანი ბერლინის აკონის უნივერსიტეტში იმყოფებიან, სადაც 12-13 ოქტომბერს საერთაშორისო სიმპოზიუმში მიიღებენ მონაწილეობას და კვლევაზე დაფუძნებულ სამეცნიერო მოხსენებებს წარადგენენ.
სტუდენტებს ასევე საშუალება ექნებათ 13-15 ოქტომბერს მსოფლიო ჯანმრთელობის სამიტს დაესწრონ.
პროექტის ფარგლებში "ევროპის უნივერსიტეტის“ სტუდენტების მგზავრობის და სასტუმროში განთავსების ხარჯები სრულად დაფინანსდა გერმანული მხარის მიერ.

Students from European University will Participate in International Symposium and Attend the World Health Summit
Ana Enukidze and Janis Khan, students of the Medical Doctor Program at European University, offered in both Georgian and English, are currently at Akon University in Berlin. They will participate in an International Symposium on October 12-13, where they will present research-based scientific reports.
Additionally, the students will have the opportunity to attend the World Health Summit from October 13-15.
As part of the project, all travel and accommodation expenses for the European University students were fully covered by the German side.