დიპლომირებული მედიკოსის ინგლისურენოვანი პროგრამის სტუდენტებისთვის ესპანეთში კლინიკური პრაქტიკის გავლის მიზნით კონკურსი გამოცხადდა
"ევროპის უნივერსიტეტის“ მედიცინის ფაკულტეტი აცხადებს კონკურსს დიპლომირებული მედიკოსის ინგლისურენოვანი პროგრამის სტუდენტებისათვის ესპანეთის „სანტიაგო დე კომპოსტელას უნივერსიტეტში“ კლინიკური პრაქტიკის გავლის მიზნით სტუდენტების შესარჩევად.
პროგრამა არ არის განსაზღვრული სასწავლო კრედიტების დასაგროვებლად და მიზნად ისახავს ხელი შეუწყოს სტუდენტს ცოდნისა და უნარ-ჩვევების დახვეწაში.
პრაქტიკის განხორციელების პერიოდი: 2025 წლის 17-21 თებერვალი.
კონკურსში მონაწილეობისათვის აუცილებელი მოთხოვნებია:
- სტუდენტის 2023-24 აკადემიური წლის გაზაფხულის სემესტრის აკადემიური მოსწრება/GPA უნდა იყოს 3.0 ან მეტი.
- სწავლის საფეხური - დიპლომირებული მედიკოსის ინგლისურენოვანი პროგრამის აქტიური სტატუსის მქონე მე-2 და მე-3 სემესტრის სტუდენტები.
სტუდენტების შერჩევა მოხდება შემდეგი კრიტერიუმებით:
- სამოტივაციო წერილი (ინგლისურ ენაზე)
- გასაუბრება ინგლისურ ენაზე
კონკურსში მონაწილეობის მიღების მსურველებმა სამოტივაციო წერილი უნდა გამოგზავნონ ელფოსტაზე studentscompetition@eu.edu.ge 14 ოქტომბრის 22:00 საათამდე.
გასაუბრება კონკურსანტებთან ჩატარდება 16 ოქტომბერს.
კონკურსის შედეგად შეირჩევა 6 სტუდენტი.
შედეგები გამოქვეყნდება არაუგვიანეს 17 ოქტომბრისა.
შერჩეული სტუდენტების ავიაბილეთის, სასტუმროში განთავსების და პროგრამის საფასურს აანაზღაურებს "ევროპის უნივერსიტეტი".

Competition has been announced for the English-language Medical Doctor program students for clinical practice in Spain
The Faculty of Medicine of the European University announces a competition to select students from the English-language Medical Doctor program for clinical practice at the University of Santiago de Compostela, Spain.
The program is not intended to earn academic credits, but is designed to help students improve their knowledge and skills.
Period of practice: February 17-21, 2025
• The student's academic performance/GPA for the spring semester of the 2023-24 academic year must be 3.0 or higher.
• Level of study – English language Medical Doctor program students in 2nd and 3rd semesters with a active student’s status.
Students will be selected based on the following criteria:
• Cover letter (in English)
• Interview in English
Those wishing to participate in the competition must send a motivation letter by e-mail to studentscompetition@eu.edu.ge by October 14, 22:00.
Interviews with contestants will take place on October 16.
Based on the results of the competition, 6 students will be selected.
The results will be published no later than October 17.
Flight tickets, hotel accommodation and program fees for selected students will be covered by the European University.