დიპლომირებული მედიკოსის პროგრამის სტუდენტები გერმანიაში ახალგაზრდა მკვლევართა საერთაშორისო სიმპოზიუმში მიიღებენ მონაწილეობას
"ევროპის უნივერსიტეტის" მედიცინის ფაკულტეტის მიერ გერმანიაში გლობალური ჯანდაცვის მიმართულებით ახალგაზრდა მკვლევართა საერთაშორისო სიმპოზიუმში მონაწილეობის მისაღებად გამოცხადებული კონკურსის შედეგები ცნობილია.
კონკურსის შედეგად დიპლომირებული მედიკოსის ქართულენოვანი და ინგლისურენოვანი პროგრამის სტუდენტები, ანა ენუქიძე და ჯანის ხანი, 12-13 ოქტომბერს ბერლინში, აკონის უნივერსიტეტში, საერთაშორისო სიმპოზიუმს დაესწრებიან.
შერჩეულ სტუდენტებს საშუალება ექნებათ წარადგინონ თავიანთი სამეცნიერო მოხსენებები. გარდა ამისა, ისინი 13-15 ოქტომბერს მსოფლიო ჯანმრთელობის სამიტს დაესწრებიან, რომელიც არის უნიკალური საერთაშორისო სტრატეგიული ფორუმი გლობალური ჯანმრთელობისთვის.
სამიტზე ყოველწლიურად წარმოდგენილი არიან ისეთი მნიშვნელოვანი პირები, როგორიცაა, მსოფლიო ჯანმრთელობის ორგანიზაციის პრეზიდენტი, ჯანდაცვის მინისტრები და სხვა გადაწყვეტილების მიმღები პირები.
პროექტის ფარგლებში "ევროპის უნივერსიტეტის“ სტუდენტების მგზავრობის და სასტუმროში განთავსების ხარჯები სრულად ფინანსდება გერმანული მხარის მიერ.

Medical Doctor program students will participate in the international symposium of young researchers in Germany
The results of the competition announced for Medical Doctor program students of the Faculty of Medicine of European University to participate in the International Symposium of Young Researchers in Global Health are known.
On 12-13 October two selected students from Georgian and English language programs, Ana Enukidze and Janis Khan, will attend the international symposium in Berlin, Akkon University for Human Science (Germany).
Selected students will have the opportunity to present their scientific papers. In addition, they will also attend the World Health Summit on October 13-15, which is an unique international strategic forum for global health.
The summit is annually attended by such important people as the President of the World Health Organization, health ministers, and other decision-makers.
Air tickets and hotel accommodation for the selected students will be financed by the German side within the framework of the project.