"ევროპის უნივერსიტეტის" სტომატოლოგიის პროგრამის ხელმძღვანელები ევროპის სტომატოლოგიური განათლების ასოციაციის ყოველწლიურ შეხვედრას ესწრებიან
"ევროპის უნივერსიტეტის" სტომატოლოგიის პროგრამის ხელმძღვანელები, სოფიო სამხარაძე და მარიკა ზურმუხტაშვილი, ქალაქ ლიუვენში (ბელგია) ევროპის სტომატოლოგიური განათლების ასოციაციის - ADEE ყოველწლიურ შეხვედრას ესწრებიან.
ასოციაციის შეხვედრაზე სხვადასხვა უნივერსიტეტის სწავლებისა და შეფასების სისტემები განიხილება და კოლეგები ერთმანეთს საერთაშორისო მასშტაბით გამოცდილებას უზიარებენ. ღონისძიება ასევე მოიცავს სტომატოლოგიური განათლებისთვის აუცილებელი ინოვაციური ტექნოლოგიების გამოფენას.
"ევროპის უნივერსიტეტის" წარმომადგენლებმა მონაწილეობა მიიღეს ევროპის სტომატოლოგიის ფაკულტეტების დეკანების და სკოლების ხელმძღვანელების დახურულ შეხვედრაში, რომელიც სტომატოლოგიური განათლების სამომავლო სტრატეგიების შემუშავებას ეძღვნება.

Heads of the Dentistry program of the European University are attending the annual conference of ADEE
Sophio Samkharadze and Marika Zurmukhtashvili, heads of the Dentistry program of the European University, are attending the annual conference of the European Dental Education Association - ADEE in the city of Leuven (Belgium).
At the meeting of the association, information about teaching and evaluation systems of different universities is discussed and experiences are shared. An exhibition of innovative technologies necessary for dental education is being held.
Our representatives also participated in a closed meeting of deans and heads of schools of dental faculties in Europe, which is dedicated to the development of future strategies for dental education.