“ევროპის უნივერსიტეტის” ასისტენტ-პროფესორი სამუშაო ვიზიტით სლოვენიაში “ახალ უნივერსიტეტში” იმყოფებოდა
10-14 ივნისს “ევროპის უნივერსიტეტის” ფსიქოლოგიის პროგრამის ასისტენტ-პროფესორი ანნა გვეტაძე, Erasmus + გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში, სლოვენიის “ახალ უნივერსიტეტს” ესტუმრა.
აკადემიური მობილობის ფარგლებში, ფსიქოლოგიის პროგრამის ასისტენტ-პროფესორმა ანნა გვეტაძემ ჩაატარა ლექციები მედიაწიგნიერების შესახებ, სადაც მან დეზინფორმაციის გავლენაზე, მედიას მანიპულაციასა და მედიამესიჯების კრიტიკულ ანალიზზე ისაუბრა.
ლექციები მიზნად ისახავდა სტუდენტებისა და ფაკულტეტის წარმომადგენლების თანამედროვე მედიაგარემოში ნავიგაციისა და კრიტიკული ანალიზისთვის საჭირო უნარებით აღჭურვას.
ეს Erasmus+ პროექტი ხელს უწყობდა ღირებულ აკადემიურ თანამშრომლობას და ცოდნის გაცვლას, მნიშვნელოვნად აძლიერებდა მონაწილეების ცნობიერებასა და შესაძლებლობებს მედიასთან დაკავშირებული გამოწვევების დასაძლევად.

The Assistant Professor of European University visited “New University” of Slovenia
Anna Gvetadze, Assistant Professor of the Psychology Program, has recently participated in an Erasmus+ staff mobility program, visiting New University in Slovenia.
During this period, she delivered a series of lectures on Media Literacy, focusing on the impact of disinformation, media manipulation, and critical analysis of media messages.
The sessions aimed to equip students and faculty with the necessary skills to navigate and critically assess the modern media landscape.
This Erasmus+ project facilitated valuable academic collaboration and knowledge exchange, significantly enhancing the understanding and capabilities of participants in addressing media-related challenges.