"ევროპის უნივერსიტეტის" სამართლის, ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა ფაკულტეტი ევროპის იურიდიული ფაკულტეტების ასოციაციის წევრი გახდა
"ევროპის უნივერსიტეტის" სამართლის, ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა ფაკულტეტი დღეიდან ევროპის იურიდიული ფაკულტეტების ასოციაციის წევრი გახდა.
ფაკულტეტისთვის ეს ძალიან მნიშვნელოვანი და ღირებული შესაძლებლობაა, აიმაღლოს ცნობადობა ევროპულ სივრცეში, ითანამშრომლოს წამყვანი უნივერსიტეტების შესაბამის ფაკულტეტებთან და მოახდინოს სამართლის სწავლების თანამედროვე ტენდენციების იმპლემენტაცია ეროვნულ დონეზე.
ევროპის იურიდიული ფაკულტეტების ასოციაცია (ELFA) ერთადერთი ორგანიზაციაა, რომელიც ევროპის დონეზე აერთიანებს სამართლის ფაკულტეტებს, რომელთა ძირითად მიზანს წარმოადგენს იურიდიული საგანმანათლებლო და სატრენინგო პროცესების განვითარება. დღეის მდგომარეობით ELFA-ს ჰყავს 150-ზე მეტი წევრი, ორმოცდაცხრა ქვეყნიდან და ოთხი კონტინენტიდან.
ELFA არის უნიკალური შესაძლებლობა იურიდიული განათლების, კვლევის განვითარებისა და კოორდინაციისთვის, ასევე მის წევრებს შორის საუკეთესო პრაქტიკის გაცვლისთვის.

The Faculty of Law, Humanities and Social Sciences at the European University has become a member of the European Law Faculties Association (ELFA)
The Faculty of Law, Humanities and Social Sciences at the European University has become a member of the European Law Faculties Association (ELFA).
The ELFA membership represents a valuable opportunity for the Faculty to enhance its visibility within the European academic sphere, foster collaboration with respective faculties at leading universities, and integrate contemporary trends in legal education at the national level.
The European Law Faculties Association (ELFA) is the only organization that unites law faculties at the European level, with its main goal being the development of legal educational and training processes. Today, ELFA has more than 150 members from forty-nine countries and four continents.
ELFA is a unique opportunity for the development and coordination of legal education and research, as well as for the exchange of best practices among its members.