"ევროპის უნივერსიტეტში“ შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის გრანტის ფარგლებში მომზადებული მონოგრაფიის პრეზენტაცია გაიმართა
"ევროპის უნივერსიტეტში“ მონოგრაფიის - ,,კლინიკური უნარების სწავლება მედიცინაში’’ პრეზენტაცია გაიმართა. აღნიშნული მონოგრაფია შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის საგრანტო კონკურსის „საგამომცემლო სახელმწიფო სამეცნიერო გრანტების შესახებ“ ფარგლებში მომზადდა და ევროპის უნივერსიტეტის თანადაფინანსებით გამოიცა.
პრეზენტაცია, რომელსაც აკადემიური და მოწვეული პერსონალი ესწრებოდა, პროექტის ხელმძღვანელმა პროფესორმა ნათია ჯოჯუამ, გახსნა. რის შემდეგაც, დამსწრე საზოგადოებას ავტორებმა პროფესორმა თინათინ გოგნაძემ, პროფესორმა ლარისა მელიამ და ლაშა დოლიძემ მონოგრაფიის შინაარსი და მისი მნიშვნელობა გააცნეს.
მონოგრაფიის თანაავტორები არიან ევროპის უნივერსიტეტის პროფესორები დავით მალიძე, დავით ელგანდაშვილი, შორენა წიკლაური და მაია ჯაბუა.
მონოგრაფიის ელექტრონული ვერსია განთავსებულია“ევროპის უნივერსიტეტის" ვებ-გვერდზე და ელექტრონული ბიბლიოთეკის ბაზაში. ბეჭდური ვერსია გაეგზავნა საქართველოს პარლამენტის ეროვნულ ბიბლიოთეკას, საქართველოს ეროვნულ სამეცნიერო ბიბლიოთეკას და დიპლომირებული მედიკოსის ქართულენოვანი პროგრამის განმახორციელებელ უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებს თბილისსა და რეგიონებში.

A presentation of a monograph prepared under a grant from the Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia took place at the European University
A presentation of the monograph “Teaching of Clinical Skills in Medicine” was held at the European University. This monograph was prepared within the framework of “Scientific publication grants” of the Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia and published with co-financing from the European University.
The presentation was attended by scientific and invited staff. Head of the project, Professor Natia Jojua, opened the event after which the authors Professor Tinatin Gognadze, Professor Larisa Melia and Lasha Dolidze presented the content of the monograph and its significance.
Co-authors of the work are the professors of European University David Malidze, David Elgandashvili, Shorena Tsiklauri and Maya Jabua.
The electronic version of the monograph is available on the website of the European University and in the database of the European University electronic library. The printed version was sent to the National Parliamentary Library of Georgia, National scientific library and to higher educational institutions implementing the Georgian-language Medical Doctor program in Tbilisi and the regions.