კონკურსი ვეტერინარიის პროგრამის სტუდენტებისთვის “ესტონეთის სიცოცხლის შემსწავლელი მეცნიერების უნივერსიტეტში” კლინიკური პრაქტიკის გავლის მიზნით
"ევროპის უნივერსიტეტის" სავეტერინარო მედიცინის ფაკულტეტი ვეტერინარიის ინტეგრირებული სამაგისტრო საგანმანათლებლო პროგრამის სტუდენტებისთვის “ესტონეთის სიცოცხლის შემსწავლელი მეცნიერების უნივერსიტეტში” (ტარტუ, ესტონეთი) კლინიკური სტაჟირების გავლის მიზნით კონკურსს აცხადებს.
სტაჟირების პროგრამა შემუშავებულია სპეციალურად"ევროპის უნივერსიტეტის" სტუდენტებისთვის. პროგრამის მიზანია სტუდენტებისთვის ტრანსფერული და დარგობრივი უნარების განვითარება.
კლინიკური სტაჟირების პერიოდი: 2024 წლის 2-8 სექტემბერი.
კონკურსში მონაწილეობისთვის:
1. სტუდენტის 2023-2024 აკადემიური წლის შემოდგომის სემესტრის აკადემიური მოსწრება / GPA უნდა იყოს 2.4 ან მეტი.
2. სტუდენტი უნდა იყოს "ევროპის უნივერსიტეტის" ვეტერინარიის ინტეგრირებული სამაგისტრო საგანმანათლებლო პროგრამის აქტიური სტატუსის მქონე სტუდენტი (I - II კურსი).
სტუდენტების შერჩევა მოხდება შემდეგი კრიტერიუმებით:
1. სამოტივაციო წერილი
2. გასაუბრება ინგლისურ ენაზე
კონკურსში მონაწილეობის მიღების მსურველებმა სამოტივაციო წერილი უნდა გამოაგზავნონ ელ.ფოსტაზე: vetstudentcompetition@eu.edu.ge 24 ივნისიდან 28 ივნისის 16:00 საათამდე.
გასაუბრება კონკურსანტებთან ჩატარდება 1-5 ივლისის პერიოდში
და კონკურსის შედეგად შეირჩევა 10 სტუდენტი.
შედეგები გამოქვეყნდება 12 ივლისს.
შერჩეული სტუდენტების მგზავრობის, განთავსების და პროგრამის საფასურს სრულად დააფინანსებს “ევროპის უნივერსიტეტი”.

Internship programme for the Faculty of Veterinary Medicine of the "European University" at the Estonian University of Life Sciences
The Faculty of Veterinary Medicine of the "European University" announces a call for applications for clinical/practical internship programme at the Estonian University of Life Sciences (Tartu, Estonia) for students of the Integrated Master's Education Programme in Veterinary Medicine.
The internship programme has been specially developed for the students of the European University. The aim of the programme is to develop some transferable and sectoral skills of veterinarystudents.
Period of implementation of the clinical/practical internship: September 2-8, 2024.
Necessary requirements for participation in the competition are:
1. The student's academic performance/GPA for the fall semester of the 2023-2024 academic year - 2.4 or higher.
2. First- or second-year students of the Integrated Master's Education Programme in Veterinary Medicine with an active status.
Students will be selected according to the following criteria:
1. Cover letter
2. Interview in English
Those wishing to participate in the competition should send a cover letter to vetstudentcompetition@eu.edu.ge in the period of June 24- June 28 (16:00).
Interviews with contestants will be held in the period of July 1-5, 2024.
As a result of the competition, 10 students will be selected.
The results will be published on July 12, 2024.
The travel and accommodation costs, as well as and program fees will be covered by the European University.