"ევროპის უნივერსიტეტის" მედიცინის ფაკულტეტის წარმომადგენლები SESAM 2024 ესწრებიან
"ევროპის უნივერსიტეტის" მედიცინის ფაკულტეტის დეკანი ნათია ჯოჯუა და მედიცინის ფაკულტეტის დეკანის მოადგილე პროგრამების განვითარების მიმართულებით და სიმულაციური ცენტრის ხელმძღვანელი ლაშა დოლიძე სიმულაციების მედიცინაში გამოყენების ევროპული საზოგადოების ყოველწლიურ შეხვედრას - SESAM 2024 ესწრებიან.
შეხვედრა წელს ქალაქ პრაღაში 19-21 ივნისს მიმდინარეობს და მასში მსოფლიოს სხვადასხვა უნივერსიტეტების და კლინიკების წარმომადგენლები მონაწილეობენ.
SESAM 2024 -ზე წარდგენილია 400-მდე მოხსენება და ვორქშოპი, რომლებიც ეხება სამედიცინო განათლებაში სიმულაციური სწავლების, გამოწვევებს, მიღწევებს და სამომავლო პერსპექტივებს.
ღონისძიების ფარგლებში უნივერსიტეტის წარმომადგენლებს საშუალება აქვთ დაათვალიერონ და გაეცნონ სხვადასხვა კომპანიების მიერ წარმოებულ უახლეს პროდუქტებს სიმულაციური სწავლებისთვის.

Representatives of the Faculty of Medicine of the European University are attending SESAM 2024
Dean of the Faculty of Medicine at the European University, Natia Jojua and Deputy Dean of the Faculty of Medicine for Program Development and Head of the Simulation Center, Lasha Dolidze are attending the annual meeting of the Society in Europe for Simulation Applied to Medicine - SESAM 2024.
The meeting is taking place in Prague on June 19-21 and is attended by representatives of various universities and clinics around the world. SESAM 2024 features approximately 400 presentations and workshops highlighting the challenges, advances and future prospects of simulation in medical education.
During the event, university representatives have the opportunity to see and get familiar about the latest products from various companies for simulation training.