ევროპის უნივერსიტეტში "სამეცნიერო კვირეული სტუდენტებისთვის 2024" გაიმართა
2024 წლის 11-17 ივნისის პერიოდში, სამეცნიერო-კვლევითი საქმიანობის ხელშეწყობის ცენტრისა და ფაკულტეტების თანაორგანიზებით "სამეცნიერო კვირეული სტუდენტებისთვის 2024" გაიმართა.
კვირეულის ფარგლებში, სტუდენტებისათვის სხვადასხვა თემაზე სამუშაო შეხვედრები და სემინარები გაიმართა, რომლებსაც ევროპის უნივერსიტეტის, ქუთაისის უნივერსიტეტის, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის აკადემიური და მოწვეული პერსონალი უძღვებოდა.
14 ივნისს სტუდენტებისთვის გაიმართა ფილმის ჩვენება. კვირეულის დასკვნით დღეს, 17 ივნისს, ფაკულტეტების ორგანიზებით, მოეწყო სტუდენტური სამეცნიერო კონფერენციები, რომლებშიც მონაწილეობდნენ ბიზნესისა და ტექნოლოგიების, სამართლის, ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა ფაკულტეტის, მედიცინის ფაკულტეტისა და სტომატოლოგიის ფაკულტეტის სტუდენტები.
კვირეულის მიზანია სტუდენტებში კვლევითი უნარების განვითარების ხელშეწყობა, მათთვის სამეცნიერო სტატიისა და კვლევითი პროექტების მომზადების გაცნობა, კვლევის კეთილსინდისიერებისა და ეთიკის პრინციპების გაცნობა იყო.

"Scientific Week for Students 2024" was held at European University
On June 11-17, 2024, the European University hosted “Student Research Week 2024" organized by the Research Support Center and the faculties.
Within the framework of the week, workshops and seminars on various topics, led by academic and invited staff of European University, Kutaisi University, and Ilia State University were held for students. On June 14, a film screening was organized for students.
On the last day of the week, June 17, student scientific conferences were held by the Faculty of Business and Technology; Faculty of Law, Humanities and Social Sciences, Faculty of Medicine and Faculty of Dentistry.
The purpose of the week was to promote the development of research skills among students, to introduce them to the preparation of scientific articles and research projects, to familiarize them with the principles of integrity and ethics of research.