"ევროპის უნივერსიტეტს" ჩინეთის სინძიანის სამედიცინო უნივერსიტეტის დელეგაცია ეწვია
"ევროპის უნივერსიტეტს" ჩინეთის სინძიანის სამედიცინო უნივერსიტეტის ადმინისტრაციის ლიდერებისა და საუნივერსიტეტო კლინიკების ხელმძღვანელებისგან შემდგარი დელეგაცია ეწვია.
ვიზიტის მიზანი უნივერსიტეტებს შორის თანამშრომლობისა და აკადემიური გაცვლის გაღრმავებაა.
სინძიანის სამედიცინო უნივერსიტეტის რექტორმა და დეკანებმა "ევროპის უნივერსიტეტის" სტომატოლოგიური კლინიკა "EU Dent", სიმულაციური ცენტრი, ბიბლიოთეკა და "ევროპის უნივერსიტეტის" მედიცინის ფაკულტეტის სხვადასხვა სასწავლო ინფრასტრუქტურა დაათვალიერეს.
შეხვედრაზე, რომელსაც "ევროპის უნივერსიტეტის" რექტორი და მედიცინის ფაკულტეტის ადმინისტრაცია ესწრებოდნენ, განხილული იქნა ორმხრივი თანამშრომლობის გაღრმავების შესაძლებლობები განათლების, აკადემიური გაცვლის, ერთობლივი სამეცნიერო კვლევებისა და პერსონალის გადამზადების მიმართულებით.

European University was visited by a delegation from Xinjiang Medical University (China). The delegation included heads of the university administration and university clinics.
During the visit, the rector and deans of Xinjiang Medical University toured the dental clinic of European University, "EU Dent," as well as the simulation center, library, and various educational facilities of the Faculty of Medicine.
At the meeting attended by the rector of European University and the administration of the Faculty of Medicine, participants discussed opportunities for enhancing bilateral cooperation in education, academic exchange, joint scientific research and staff training.