"ევროპის უნივერსიტეტში" სავეტერინარო მედიცინის სტუდენტებისთვის დასაქმების ფორუმი გაიმართა
2024 წლის 25 მაისს "ევროპის უნივერსიტეტმა" "ერაზმუს+" VETPRO პროექტის ფარგლებში სავეტერინარო მედიცინის ფაკულტეტის სტუდენტებისთვის დაორგანიზებულ დასაქმების ფორუმს უმასპინძლა.
ფორუმზე წარმოდგენილი იყვნენ "ევროპის უნივერსიტეტის" პარტნიორი კომპანიებისა და საქართველოს სხვადასხვა სავეტერინარო კლინიკის წარმომადგენლები: შპს "ვეტჰაუსი", შპს ფარმაცევტული წარმოება "ბიოტექსი", ფარმაცევტული ბაზა შპს "როქი", შპს "ნიუვეტი", შპს "ვეტექსი", ააიპ "საქართველოს წვრილი ცხოველების ვეტერინართა ასოციაცია" და სხვა.
დასაქმების ფორუმის მიზანს წარმოადგენდა სავეტერინარო მედიცინის სტუდენტებისთვის ქვეყნის მასშტაბით არსებული სავეტერინარო მიმართულებით დასაქმების პერსპექტივებიც გაცნობა: საქართველოში მოქმედი საჯარო და კერძო სექტორის წარმომადგენლებთან შეხვედრა, კომპანიების და კლინიკების არსებული სტანდარტების გაცნობა, სამუშაო და სტაჟირების პროგრამების შესახებ ინფორმაციის მიღება.

On May 25, 2024, the European University hosted a job fair for students of the Faculty of Veterinary Medicine. The job fair was organized in the frames of the Erasmus+ VETPRO project. Representatives of partner companies of the European University and various veterinary clinics of Georgia were represented at the job fair: Vethouse LLC, Biotex Pharmaceutical Manufacturing LLC, Roki Pharmaceutical Base LLC, Newvet LLC, Vetex LLC,  NCLE "Georgian Association of Small Animal Veterinarians", etc.
The purpose of the job fair was to familiarize veterinary medicine students with employment prospects in the field of veterinary medicine by meeting with representatives of the public and private sectors operating in Georgia, getting to know the existing standards of companies and clinics, and receiving information about work and internship programs.