"ევროპის უნივერსიტეტის" ასოცირებულმა პროფესორმა ხორვატიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო კვირეულში მიიღო მონაწილეობა
2024 წლის 13-17 მაისს, „ევროპის უნივერსიტეტის“ უცხოელ სტუდენტთა შერჩევისა და მიღების სამსახურის ხელმძღვანელმა, ასოცირებულმა პროფესორმა ლაშა ჩახვაძემ "ერაზმუს+" პროგრამის მობილობის ფარგლებში, მეჯიმურიეს გამოყენებით მეცნიერების უნივერსიტეტის (ჩაკოვეჩი, ხორვატია) საერთაშორისო კვირეულში მიიღო მონაწილეობა.
ვიზიტის ფარგლებში ლაშა ჩახვაძემ მასპინძელი უნივერსიტეტის სტუდენტებისა და პერსონალისთვის, ასევე, კვირეულში მონაწილე სხვა უნივერსიტეტების წარმომადგენლებისთვის ჩაატარა ლექცია-პრეზენტაცია "ევროპის უნივერსიტეტის" საგანმანათლებლო პროგრამებისა და არსებული აკადემიური შესაძლებლობების შესახებ.
მხარეებმა ერთმანეთს არსებული აკადემიური გამოცდილება და საუკეთესო პრაქტიკები გაუზიარეს.
აღსანიშნავია, რომ პერსონალის საერთაშორისო კვირეულში მაღალი ჩართულობის შედეგად, ღონისძიებაში მონაწილე რამდენიმე უნივერსიტეტმა, “ევროპის უნივერსიტეტთან” თანამშრომლობის მზაობა გამოთქვა.

Associate professor of European University took part in the International Staff Week held at a Croatian HEI
From May 13th to May 17th, the Head of the International Student Recruitment and Admission Office of European University, Assoc. Prof. Dr. Lasha Chakhvadze, took part in the Erasmus+ International Staff Week 2024 at Međimurje University of Applied Sciences in Čakovec (Croatia).
Within the scope of the visit, Dr. Chakhvadze delivered a presentation to the students and staff of the host university, as well as to the representatives of other universities participating in the Staff Week, about the educational programs of European University and the available academic opportunities.
The parties shared the existing academic experience and best practices.
It should be noted that a number of higher education institutions partaking in the event expressed their readiness to establish a partnership with European University, which underscores the importance of attending the international staff weeks.