ევროპის უნივერსიტეტისა და ტექნიკური უნივერსიტეტის მიერ ერთობლივად მომზადებული საპროექტო განაცხადი საგრანტო კონკურსის გამარჯვებულია
ევროპის უნივერსიტეტისა და საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის მიერ ერთობლივად მომზადებული საპროექტო განაცხადი „InnovaVet: ვეტერინარული განათლების პროგრამების განვითარება“ კონკურენტული ინოვაციის ფონდის (CIF)„ინოვაციის, ინკლუზიურობის და ხარისხის პროექტი – საქართველო I2Q (IBRD)” პროგრამის ფარგლებში გამოცხადებული მეორე საგრანტო კონკურსის გამარჯვებულია.
პროექტის მიზანს წარმოადგენს საქართველოს ორი უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულების მიერ განხორციელებული ვეტერინარიის ინტეგრირებული სამაგისტრო საგანმანათლებლო პროგრამების დახვეწა და გაძლიერება. ამ გზით, შრომის ბაზრისთვის ახალი თანამედროვე მოთხოვნების შესაბამისი სამუშაო ძალის მომზადება და შეთავაზება, რაც განაპირობებს სახელმწიფოში ვეტერინარიის დარგის განვითარების ხელშეწყობას.

The project developed by European University and Georgian Technical University is the winner of the grant competition
The project "InnovaVet: Development of Veterinary Education Programs" developed by Georgian Technical University and European University is the winner of the second call for proposals of the “Georgia I2Q – Innovation, Inclusion and Quality” program run by the Competitive Innovation Fund (CIF).
The goal of the project is to improve and enhance the integrated master's programs in veterinary implemented by two higher educational institutions of Georgia (Georgia Technical University, European University) and, thus, to prepare and offer a workforce corresponding to the new modern requirements of the labor market, which will lead to the promotion of the development of the veterinary field in the state.