"ერაზმუს+" პროგრამაში ადმინისტრაციული და აკადემიური პერსონალის შესარჩევად გამოცხადებული დამატებითი კონკურსის შედეგები ცნობილია
"ერაზმუს+" საერთაშორისო  მობილობის პროგრამაში მონაწილეობისთვის „ევროპის უნივერსიტეტის“ ადმინისტრაციული და აკადემიური პერსონალის შესარჩევად გამოცხადებული დამატებითი კონკურსის შედეგები ცნობილია.
კონკურსის შედეგად, 5 აკადემიური და 1 ადმინისტრაციული გამარჯვებული პერსონალი გამოვლინდა:
• საერთაშორისო აკადემიური მობილობის პროგრამაში მონაწილეობის მისაღებად შერჩეულ იქნენ შემდეგი კანდიდატები:
• პროფესორი ლარისა მელია - ტიტუ მაიორესკუს უნივერსიტეტი, რუმინეთი
• ასოცირებული პროფესორი გურამ შეროზია - პერსონალის მენეჯმენტის უნივერსიტეტი, პოლონეთი
• ასოცირებული პროფესორი ანრი მორჩილაძე - WSB უნივერსიტეტი, პოლონეთი
• ასისტენტ-პროფესორი ნიკოლოზ კაციტაძე - EKA გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტი, ლატვია
• პროფესორი ეკა კაველიძე - კომენსკის უნვერსიტეტი, სლოვაკეთი.
პროფესორი ეკა კაველიძე, როგორც ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა ფაკულტეტის დეკანი, დამატებით ადმინისტრაციული მობილობით პოლონეთში WSB უნივერსიტეტს ეწვევა.
აღსანიშნავია, რომ 2023/2024 გაზაფხულის სემესტრში, "ერაზმუს+" საერთაშორისო ადმინისტრაციული/აკადემიური მობილობისთვის ხელმისაწვდომი იყო 28 კვოტა. აქედან ძირითადი და დამატებითი კონკურსების ფარგლებში ათვისებულ იქნა 17. დარჩენილი 11 კვოტა შემდეგ კონკურსებზე გადანაწილდება.

THE RESULTS OF THE ERASMUS + INTERNATIONAL ADMINISTRATIVE/ACADEMIC STAFF MOBILITY PROGRAM CONTEST HAVE BEEN ANNOUNCED
The results of the administrative/academic staff selection contest for participation in the Erasmus + International Mobility Program have been announced.
The competition has concluded with the selection of five academic and one administrative personnel. In the academic staff mobility category:
- Professor Larisa Melia from Titu Mayorescu University in Romania
- Associate Professor Guram Sherozia from the University of Personnel Management in Poland
- Associate Professor Anri Morchiladze from WSB University in Poland
- Assistant Professor Nikoloz Katsitadze from EKA University of Applied Sciences in Latvia
- Professor Eka Kavelidze from Comenius University in Slovakia have been selected to participate.
Additionally, Professor Eka Kavelidze, already selected for the academic mobility, will also partake in the administrative staff mobility as the Dean of the Faculty of Law, Education, Business, and Technology, visiting WSB University in Poland.
It should be noted that during the spring semester of the 2023/2024 academic year, 28 quotas were available for the Erasmus+ international administrative/academic mobility program. Of these, 17 quotas were filled during the main and supplementary competitions, while 11 quotas still open and thus to be allocated in subsequent competitions.