"ევროპის უნივერსიტეტის" რექტორი ნინო ტალიაშვილი ევროპის უნივერსიტეტების ასოციაციის ყოველწლიურ კონფერენციას ესწრება
"ევროპის უნივერსიტეტის“ რექტორი ნინო ტალიაშვილი უელსში (ინგლისი) ევროპის უნივერსიტეტების ასოციაციის ყოველწლიურ კონფერენციას ესწრება. 2024 EUA Annual Conference-ს 10-12 აპრილს სვონსის უნივერსიტეტი მასპინძლობს.
ნინო ტალიაშვილთან ერთად საერთაშორისო კონფერენციას "ევროპის უნივერსიტეტის“ სამეცნიერო-კვლევითი საქმიანობის ხელშეწყობის ცენტრის ხელმძღვანელი გვანცა ჯიჩოშვილი ესწრება.
წლევანდელი კონფერენციის თემაა - "უნივერსიტეტები ევროპაში: კეთილსინდისიერება ცვლილებების დროს“.
#EUA2024AnnualConf-ზე განიხილება უნივერსიტეტების უნარი გაუმკლავდნენ ცვლილებებს და მოერგონ სოციალურ ტრანსფორმაციას ღირებულებისა და მისიის შენარჩუნების ფონზე.
"ევროპის უნივერსიტეტი“, 2021 წლიდან EUA-ს ასოციაციის საბჭოს გადაწყვეტილებით, ევროპის უნივერსიტეტების ასოციაციის ინდივიდუალური ასოცირებული წევრია.

Rector of "European University" Nino Taliashvili attends The 2024 EUA Annual Conference
Rector of "European University" Nino Taliashvili is attending the annual conference of the European University Association in Wales (England). The 2024 EUA Annual Conference is being hosted by Swansea University on 10-12 April.
Together with Nino Taliashvili, Gvantsa Jichoshvili, head of the research support center of "European University", is attending the international conference.
This year the theme of the conference is “Universities in Europe: integrity in a time of change”. #EUA2024AnnualConf will investigate and showcase universities’ capacity to deal with change and to shape societal transformation while staying true to their core character, values, and missions.
From 2021, according to the EUA Council's decision, European University is an Individual Associate Member of EUA.