"ევროპის უნივერსიტეტი" "ერაზმუსის" კოორდინატორთა ევროპული ასოციაციის წევრი გახდა
"ევროპის უნივერსიტეტი" "ერაზმუსის კოორდინატორთა ევროპული ასოციაციის (EAEC)" წევრი გახდა. EAEC 2004 წელს დაფუძნდა და დღევანდელი მონაცემებით, 140-ზე მეტ წევრს აერთიანებს.
"ერაზმუსის კოორდინატორთა ევროპული ასოციაციის" წევრობა ხელს შეუწყობს "ევროპის უნივერსიტეტის“ სტუდენტების და აკადემიური თუ ადმინისტრაციული პერსონალის მობილობას ევროკავშირში და მის მიღმა, ასევე ბოლონიის პროცესთან დაკავშირებული სიახლეების შესახებ ინფორმაციის ცირკულირებას და საპროექტო განაცხადების მომზადება-წარდგენას ევროკომისიის მიერ გამოცხადებულ პროგრამებში.
აღსანიშნავია, რომ "ევროპის უნივერსიტეტს“, როგორც EAEC ქსელის წევრ ინსტიტუციას შესაძლებლობა ეძლევა, მჭიდროდ ითანამშრომლოს კარიერის მართვის ევროპულ ასოციაციასთან (EACG) და ასევე, იყოს ევროპის საკოორდინაციო ოფისის (ECO) მასპინძელი რეგიონში.

European University has joined the European Association of Erasmus Coordinators
European University has joined the European Association of Erasmus Coordinators (EAEC), which was founded in 2004 and currently has more than 140 members.
The EAEC network mainly aims to promote the mobility of students, academic and administrative staff in the territory of the European Union and beyond, circulate provisions on the Bologna Process and its updates in academic circles, as well as to prepare and submit project proposals to be funded by the European Commission.
It should be noted that as a member of the European Association of Erasmus Coordinators, European University is also given the opportunity to have close cooperation with the European Association of Career Guidance (EACG) and what is more, be a host of a European Coordination Office (ECO) in the region.