"ევროპის უნივერსიტეტის" მედიცინის ფაკულტეტის დეკანის მოადგილე Erasmus + ადმინისტრაციული მობილობის ფარგლებში მასარიკის უნივერსიტეტს ეწვია
"ევროპის უნივერსიტეტის" მედიცინის ფაკულტეტის დეკანის მოადგილე სასწავლო პროცესის მიმართულებით ნინო პატარაია, Erasmus + ადმინისტრაციული მობილობის ფარგლებში 27 ნოემბრიდან 2 დეკემბრამდე მასარიკის უნივერსიტეტში (ბრნო, ჩეხეთის რესპუბლიკა) იმყოფებოდა.
ვიზიტის ფარგლებში, "ევროპის უნივერსიტეტის" წარმომადგენელი შეხვდა მასარიკის უნივერსიტეტის ადმინისტრაციულ და აკადემიურ პერსონალს, დაათვალიერა მედიცინის ფაკულტეტის მატერიალურ-ტექნიკური ბაზები, მონაწილეობა მიიღო სტუდენტთა მიერ წარმოდგენილი პრეზენტაციების შეფასებაში და დაესწრო მედიცინის ფაკულტეტის საზოგადოებრივი ჯანდაცვის დეპარტამენტის საქმიანობის შემაჯამებელ სესიას.
ნინო პატარაიამ მასარიკის უნივერსიტეტში ყოფნისას გაიზიარა საუკეთესო პრაქტიკა სასწავლო პროცესის რეგულირების, სწავლებისა და ხარისხის უზრუნველყოფის მიმართულებით.
აღსანიშნავია, რომ "ევროპის უნივერსიტეტსა" და მასპინძელ უნივერსიტეტს შორის თანამშრომლობის გაღრმავებისა და ერთობლივი პროექტების განხორციელების მიზნით სამომავლო ნაბიჯები დაიგეგმა.

The Vice- Dean of the Faculty of Medicine of "European University" visited Masaryk University as part of the Erasmus+ administrative mobility
Nino Pataraia, Vice-dean of the Faculty of Medicine of the "European University" (in the direction of the study process), visited Masaryk University (Brno, Czech Republic) from November 27 to December 2 as part of the Erasmus + administrative mobility.
Within the framework of the visit, the representative of "European University" met with the administrative and academic staff of Masaryk University, viewed the material and technical bases of the Faculty of Medicine, participated in the evaluation process of the presentations presented by students, and attended the summary session of the Public Health Department of the Faculty of Medicine.
During her stay at Masaryk University, Nino Pataraia shared with the best practices in the direction of regulation of the educational process, teaching, and quality assurance.
It should be noted that future steps have been planned in order to deepen the cooperation between the "University of Europe" and the host university and implement joint projects.