"ევროპის უნივერსიტეტმა" ვურცბურგ-შვაინფურტის გამოყენებით მეცნიერებათა ტექნიკური უნივერსიტეტის დელეგაციას უმასპინძლა
ვურცბურგ-შვაინფურტის (გერმანია) გამოყენებით მეცნიერებათა ტექნიკური უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დირექტორი რაინერ ვენერი და საერთაშორისო ურთიერთობების ოფიცერი მარკუს ენგერტი "ევროპის უნივერსიტეტს" სამუშაო ვიზიტით ეწვივნენ.
"ევროპის უნივერსიტეტის" წარმომადგენლები, მათ შორის რექტორი, ვიცე-რექტორი, დეკანი, კვლევის მხარდაჭერის ცენტრის ხელმძღვანელი და საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის მენეჯერები აქტიურად ჩაერთნენ სამუშაო შეხვედრებში, რომელთა შედეგადაც ურთიერთგაგების მემორანდუმი და ორმხრივი გაცვლითი ხელშეკრულება გაფორმდა.
მხარეები შეთანხმდნენ საერთაშორისო მენეჯმენტში ორმაგი ხარისხის პროგრამის განვითარების პოტენციალის შესწავლაზე, რა მიზნითაც ორივე ინსტიტუტმა დაფინანსების მოსაპოვებლად ერთობლივი განაცხადის წარდგენა გადაწყვიტა. ასევე გამოიკვეთა "ერაზმუს+" გაცვლითი პროგრამების განხორციელების სურვილი ka171-ის პროგრამის ფარგლებში და ახალმა პარტნიორებმა ერთმანეთი თითოეულის მიერ ორგანიზებულ საერთაშორისო კვირეულებს და კონფერენციებზე მიიწვიეს.
აღსანიშნავია, რომ ვურცბურგ-შვაინფურტის გამოყენებითი მეცნიერებათა ტექნიკური უნივერსიტეტი ოფიციალურად გახდა "ევროპის უნივერსიტეტის" მესამე პარტნიორი გერმანიაში. ეს თანამშრომლობა წარმოადგენს მნიშვნელოვან ნაბიჯს საერთაშორისო პარტნიორობისა და აკადემიური გაცვლის ხელშეწყობის თვალსაზრისით, რაც ხაზს უსვამს ევროპის უნივერსიტეტის ერთგულებას ინტერნაციონალიზაციის მიმართ.

The European University hosted a delegation from the Technical University of Applied Sciences Würzburg-Schweinfurt
European University warmly welcomed esteemed guests from the Technical University of Applied Sciences, Wurzburg-Schweinfurt, Germany—specifically, the Director of International Relations, Rainer Wehner, and International Affairs Officer, Markus Engert.
Notable representatives from European University, including Rector Nino Taliashvili, Vice-Rector for International Affairs Tatia Dolidze, Dean of the Faculty of Law, Education, Business, and Technology Eka Kavelidze, Head of the Research Support Center Gvantsa Jichoshvili, along with International Relations Office managers Mariam Mania and Dea Margvelashvili, actively participated in discussions that resulted in the signing of a Memorandum of Understanding and a bilateral exchange agreement.
These collaborative efforts extended to exploring the potential establishment of a double-degree program in international management, with both institutions expressing a strong commitment to jointly submit a proposal for funding. Plans for Erasmus+ exchanges within the Key Action 171 were also outlined, accompanied by reciprocal invitations for participation in international scientific and networking events organized by each university.
It is noteworthy that Technical University of Applied Sciences, Wurzburg-Schweinfurt, Germany, has officially become the European University's third partner in Germany. This significant collaboration represents a notable stride in fostering international partnerships and academic exchanges, underscoring European University's dedication to internationalization.