"ევროპის უნივერსიტეტმა" 𝐄𝐔-𝐆𝐞𝐨𝐫𝐠𝐢𝐚 𝐁𝐮𝐬𝐢𝐧𝐞𝐬𝐬 𝐅𝐨𝐫𝐮𝐦 𝟐𝟎𝟐𝟑-ში მიიღო მონაწილეობა
პულმან თბილისი აქსის თაუერში, ევროპის საინვესტიციო ბანკისა (EIB) და ევროპული ბიზნეს ასოციაციის (EBA) ორგანიზებით, პროკრედიტ ბანკ საქართველოს პარტნიორობითა და ევროკავშირის მხარდაჭერით, „ევროკავშირი-საქართველოს ბიზნეს ფორუმი 2023“ გაიმართა, რომელშიც "ევროპის უნივერსიტეტმა" მიიღო მონაწილეობა.
ფორუმს 300-ზე მეტი მონაწილე დაესწრო, მათ შორის ევროპის ბიზნეს ასოციაციის პრეზიდენტი ჯონ ბრეკეველდტი, საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარე შალვა პაპუაშვილი, ევროკავშირის ელჩი საქართველოში პაველ ჰერჩინსკი, ბიზნესის მხარდამჭერი ორგანიზაციების, სხვადასხვა სექტორული ბიზნესის, საერთაშორისო საფინანსო ინსტიტუტების, დიპლომატიური კორპუსისა და საერთაშორისო ორგანიზაციების წარმომადგენლები.
ფორუმი მისასალმებელი სიტყვით EIB-ის გლობალური რეგიონული წარმომადგენლობის ხელმძღვანელმა მაკეი ცურამ და საქართველოს ფინანსთა მინისტრმა ლაშა ხუციშვილმა გახსნეს.
ფორუმს ესწრებოდა "ევროპის უნივერსიტეტის" რექტორი ნინო ტალიაშვილი, სამართლის, განათლების, ბიზნესისა და ტექნოლოგიების ფაკულტეტის დეკანი ეკა კაველიძე და სტუდენტთა და კურსდამთავრებულთა მომსახურების ცენტრის ხელმძღვანელი ნათია ბაქრაძე. სპეციალური სივრცე დაეთმო  B2B შეხვედრებს, სადაც "ევროპის უნივერსიტეტმა" ფორუმის მონაწილეებთან ერთად სამომავლო თანამშრომლობის პერსპექტივები განიხილა.
ასევე, პარალელურად მოეწყო წარმატებული ევროპული კომპანიების პროდუქციის გამოფენა, სადაც "ევროპის უნივერსიტეტი", როგორც ევროპულ ღირებულებებზე დაფუძნებული და მდგრად განვითარებაზე ორიენტირებული უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულება, იყო წარმოდგენილი.

The "European University" took part in the "EU-Georgia Business Forum 2023"
The "European University" took part in the "EU-Georgia Business Forum 2023" that was held in Pullman Tbilisi Axis Tower, organized by the European Investment Bank (EIB) and the European Business Association (EBA), in partnership with ProCredit Bank Georgia and with the support of the European Union.
More than 300 participants attended the forum, including the President of the European Business Association, John Brekeveldt, the Speaker of the Parliament of Georgia, Shalva Papuashvili, the Ambassador of the European Union to Georgia, Pavel Herchinski, representatives of business support organizations, businesses of various sectors, international financial institutions, diplomatic corps and international organizations.
The forum was opened by the head of EIB's global regional representation, Makei Tsura, and the Minister of Finance of Georgia, Lasha Khutsishvili, with a welcome speech.
The forum was attended by the Rector of "European University" Nino Taliashvili, Dean of the Faculty of Law, Education, Business and Technology Eka Kavelidze and Head of the Student and Alumni Service Center Natia Bakradze. A special space was dedicated to B2B meetings, where "European University" discussed future cooperation prospects with the participants of the forum.
Also, at the same time, an exhibition of successful European companies was organized, where the "European University" participated as a higher educational institution based on European values and focused on sustainable development.