"ევროპის უნივერსიტეტსა" და "მუღლა სიტკი კოჩმანის უნივერსიტეტს" შორის თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
"ევროპის უნივერსიტეტსა" და "მუღლა სიტკი კოჩმანის უნივერსიტეტს" (თურქეთი) შორის თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
"მუღლა სიტკი კოჩმანის უნივერსიტეტი" 1975 წელს "ანკარის ეკონომიკისა და ადმინისტრაციულ მეცნიერებათა აკადემიასთან" აფილირების ფარგლებში დაარსდა და მუღლაში პირველი უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულება იყო.
აღსანიშნავია, რომ "მუღლა სიტკი კოჩმანის უნივერსიტეტი" "ევროპის უნივერსიტეტისთვის" რიგით მეექვსე პარტნიორია თურქეთის მასშტაბით.

A Memorandum of Understanding was signed between European University and the Muğla Sıtkı Koçman University
A Memorandum of Understanding was signed between European University and Muğla Sıtkı Koçman University.
Mugla School of Management, founded in 1975, originally affiliated with the Ankara Academy of Economics and Administrative Sciences, was the first higher education institution in Muğla.
It is noteworthy, that Muğla Sıtkı Koçman University is a sixth esteemed partner of European University around our neighbor country of Turkey.