ერაზმუს+ საერთაშორისო მობილობის კონკურსს გაზაფხულის სემესტრისთვის ახალი მიმართულებები დაემატა
"ევროპის უნივერსიტეტის" ბაკალავრიატის საფეხურის სტუდენტებისთვის 2023-24 აკადემიური წლის გაზაფხულის სემესტრისთვის გამოცხადებულ ერაზმუს+ საერთაშორისო მობილობას ორი ახალი მიმართულება - სიბიუს ლუსიან ბლაგას უნივერსიტეტი, რუმინეთი და კომენსკის უნივერსიტეტი, სლოვაკეთი - დაემატა.
ასევე, გახანგრძლივდა განცხადებების მიღების ვადა PXL გამოყენებით მეცნიერებათა და ხელოვნების უნივერსიტეტის, ტიმიშოარას დასავლეთის უნივერსიტეტისა და ვროცლავის ბიზნესის უნივერსიტეტის სარეგისტრაციო ბმულებზე.
ერაზმუს+ საერთაშორისო კრედიტების მობილობის პროგრამის ფარგლებში კონკურსში გამარჯვებულ სტუდენტებს მგზავრობის ხარჯები და სწავლის საფასური სრულად დაუფინანსდებათ, ამასთან, ყოველთვიურად მიიღებენ სტიპენდიას.
რუმინეთის, სლოვაკეთის, ბელგიისა და პოლონეთის უნივერსიტეტები ქართველ სტუდენტებს შემდეგი პირობებით უმასპინძლებენ:
(1)
მასპინძელი უნივერსიტეტი: სიბიუს ლუსიან ბლაგას უნივერსიტეტი, რუმინეთი
სამიზნე აუდიტორია: ევროპის უნივერსიტეტის დიპლომირებული მედიკოსის და სტომატოლოგიის ქართულენოვანი და ინგლისურენოვანი პროგრამების სტუდენტები
მობილობის პერიოდი და ხანგრძლივობა: 2023-2024 წლის გაზაფხულის სემესტრი
სასტიპენდიო შეთავაზება: ყოველთვიური სტიპენდია 800 ევროს, ხოლო მგზავრობის ხარჯების ანაზღაურება 275 ევროს ოდენობით
კვოტა: 1
სარეგისტრაციო ბმული: https://forms.gle/vDD5rFkN4hJMuwcT6
(2)
მასპინძელი უნივერსიტეტი: კომენსკის უნივერსიტეტი, სლოვაკეთი
სამიზნე აუდიტორია: ევროპის უნივერსიტეტის სამართლის საბაკალავრო პროგრამების სტუდენტები
სასტიპენდიო შეთავაზება: ყოველთვიური სტიპენდია 800 ევროს, ხოლო მგზავრობის ხარჯების ანაზღაურება 360 ევროს ოდენობით
კვოტა: 2
სარეგისტრაციო ბმული: https://forms.gle/FGkhWiW6aUPPv1779
(3)
მასპინძელი უნივერსიტეტი: PXL გამოყენებით მეცნიერებათა და ხელოვნების უნივერსიტეტი, ბელგია
სამიზნე აუდიტორია: ევროპის უნივერსიტეტის ტურიზმის საბაკალავრო პროგრამის სტუდენტები
სასტიპენდიო შეთავაზება: ყოველთვიური სტიპენდია 850 ევროს, ხოლო მგზავრობის ხარჯების ანაზღაურება 530 ევროს ოდენობით
სარეგისტრაციო ბმული: https://forms.gle/mpn2pjvnAnKvaC1R9
(4)
მასპინძელი უნივერსიტეტი: ტიმიშოარას დასავლეთის უნივერსიტეტი, რუმინეთი
სამიზნე აუდიტორია: ევროპის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების, ფსიქოლოგიისა და სამართლის საბაკალავრო პროგრამების სტუდენტები.
მობილობის პერიოდი და ხანგრძლივობა: 2023-2024 წლის გაზაფხულის ერთი სრული სემესტრი
სარეგისტრაციო ბმული: https://forms.gle/RoPxv8N9jkeBiuVi7
(5)
მასპინძელი უნივერსიტეტი: ვროცლავის ბიზნესის უნივერსიტეტი, პოლონეთი
სამიზნე აუდიტორია: ევროპის უნივერსიტეტის ტურიზმის და ინფორმატიკის საბაკალავრო პროგრამის სტუდენტები; მენეჯმენტის სამაგისტრო პროგრამის სტუდენტები.
სარეგისტრაციო ბმული: https://forms.gle/tRJ3MKciqF6msXkS9
შესარჩევი კონკურსი წარიმართება დისტანციურ რეჟიმში, Zoom-ისა და და Moodle ის პლატფორმების გამოყენებითა და ევროპის უნივერსიტეტის "საერთაშორისო მობილობის პროგრამაში მონაწილეობის წესის" შესაბამისად.
1. გამოცდა ინგლისურ ენაში - B2 დონე (ხუთშაბათი, 26 ოქტომბერი, 10:00 სთ)
შენიშვნა: (!) სტუდენტი, რომელიც წარადგენს ინგლისური ენის მოთხოვნილ დონეზე ცოდნის დამადასტურებელ საერთაშორისოდ აღიარებულ სერტიფიკატს, თავისუფლდება ინგლისური ენის გამოცდიდან და ავტომატურად გადადის კონკურსის მომდევნო ეტაპზე. წარმოდგენილი სასერტიფიკატო ქულა CEFR სტანდარტით B2 დონის შესაბამისად უნდა იყოს: მინ. ქულა IELTS 5.5; Toefl iBT 72; Toefl PBT 543; Cambridge English Scale Score for B2 First (იგივე FCE) 160.
2. გასაუბრება ინგლისურ ენაზე - (ორშაბათი, 30 ოქტომბერი, 11:00 სთ)
გასაუბრება ჩატარდება Zoom-ის პლატფორმაზე.
გასაუბრების შეფასების ელემენტები:
- მოტივაცია აკადემიური განვითარების ჭრილში;
- მოტივაცია პროფესიული განვითარების ჭრილში;
- მოტივაცია პიროვნული განვითარების ჭრილში.
კონკურსში მონაწილეობის მსურველებმა უნდა შეავსონ შესაბამისი სარესგიტრაციო ფორმა არაუგვიანეს 24 ოქტომბრის შუა დღის 12:00 საათისა.
ერაზმუს+ მობილობის მენეჯერი სინფორმაციო/საორიენტაციო შეხვედრას გამართავს პარასკევს, 20 ოქტომბერს, 13:00 საათზე.

New destinations have been added to the "Erasmus+" international mobility competition for the spring semester
European University has announced a call for undergraduate students to participate in the Erasmus+ International Credit Mobility (ICM) in two additional institutions around Romania and Slovakia.
Additionally, the deadline for accepting applications institutions of PXL University of Applied Sciences (Belgium), Wroclaw Business University of Applied Sciences (Poland) and West University of Timișoara (Romania) has been extended.
As part of the Erasmus+ ICM Program, students participating in the competition will be fully funded for their travel expenses and tuition fees, and will also receive a monthly stipend.
(1)
Hosting Institution: Lucian Blaga University of Sibiu, Romania
Target Audience: II - X semester students of English-taught Medical Doctor Program, Georgian-taught Medical Doctor Program, English-taught Dental Medicine Program, Georgian-taught Dental Medicine Program.
Duration of Mobility: Spring Semester 2023-24
Scholarship Offer: Monthly stipend of €800, covered flight expenses within €275.
Quota: 1
Link for Registration: https://forms.gle/vDD5rFkN4hJMuwcT6
(2)
Hosting Institution: Comenius University of Bratislava, Slovakia
Target Audience: II-VII semester students of Bachelors Program of Law
Scholarship Offer: Monthly stipend of €800, covered flight expenses within €360.
Quota: 2
Link for Registration: https://forms.gle/FGkhWiW6aUPPv1779
(3)
Hosting Institution: PXL University of Applied Sciences, Belgium
Target Audience: II-VII semester students of the Bachelors Program of Tourism
Scholarship Offer: Monthly stipend of 850 euros, covered flight expenses within 530 euros.
Link for Registration: https://forms.gle/mpn2pjvnAnKvaC1R9
(4)
Hosting Institution: West University of Timișoara, Romania
Target Audience: II-VII semester students of Bachelors Program of International Relations, Psychology and Law
Scholarship Offer: Monthly stipend of 800 euros, covered flight expenses within 275 euros.
Link for Registration: https://forms.gle/RoPxv8N9jkeBiuVi7
(5)
Hosting Institution: The Wroclaw Business University of Applied Sciences, Poland
Target Audience: II-VII semester students of Bachelors Program of Tourism, Informational Technologies and II - III semester students of Masters Program of Management
Scholarship Offer: Monthly stipend of 800 euros, covered flight expenses within 360 euros.
Link for Registration: https://forms.gle/tRJ3MKciqF6msXkS9Selection procedures will be conducted online through Zoom and Moodle platforms according to the Rule of Participation in the International Mobility Program.
1. Examination to test the student’s competency in English Language – B2 Level (Thursday, 26th of October, 10:00 AM)
NotaBene:
(!) Students who are able to represent the certification as the proof of their competency for the B2 Level of English Language, will be released from required examination and will be automatically advanced to the next stage of selection process.
In relevance of CEFR standard the represented certification should correspond to the B2 level of English Language competency with the minimum score of: IELTS 5.5; Toefl iBT 72; Toefl PBT 543; Cambridge English Scale Score for B2 First (FCE) 160.
2. Interview in English – (Monday, 30th of October, 11:00 AM)
The interview will be conducted online through the Zoom platform.
Main criteria for the assessment:
- Motivation in terms of academic development
- Motivation in terms of professional development
- Motivation in terms of personal development
The interested prospective participant should complete the registration form by 24th of October, 12:00 noon.
The Erasmus+ Mobility Manager will conduct the informational session on Friday, 20th of October, at 13:00 PM. The meeting will be carried out at the auditorium N409, at the administrative building (Guramishvili Avenue #76).