"ევროპის უნივერსიტეტი" საფრანგეთის UniLaSalle ინსტიტუტთან თანამშრომლობით ერთობლივ ლექციათა სერიას იწყებს
"ევროპის უნივერსიტეტი" საფრანგეთის UniLaSalle ინსტიტუტთან თანამშრომლობით სავეტერინარო მედიცინის მიმართულებით ერთობლივ ლექციათა სერიას იწყებს.
ლექციათა სერიის ფარგლებში "ევროპის უნივერსიტეტისა“ და UniLaSalle-ს ლექტორები ვეტერინარიის პროგრამის ფრანგი და ქართველი სტუდენტებისთვის ჯამში ოთხ ლექციას წაიკითხავენ.
"ევროპის უნივერსიტეტის“ მხრიდან პირველ ლექციას თორნიკე ლაშქარაშვილი გაუძღვება და ის ისაუბრებს თემაზე "სასოფლო-სამეურნეო ფრინველის კვება და მოვლა-შენახვა”.
სტუდენტებისთვის შემდეგ ლექციას UniLaSalle-ს პროფესორი პაულა პაპა წაიკითხავს თემაზე "რეპროდუქციული ენდოკრინოლოგია ძაღლებსა და მსხვილ რქოსან პირუტყვში“.
რაც შეეხება მესამე ლექციას, "ევროპის უნივერსიტეტის" ლექტორი მარიკა ბოკუჩავა მიმოიხილავს თემას "ცხოველთა იდენტიფიკაცია-რეგისტრაცია".
ლექციათა სერია ნოემბრის დასაწყისში UniLaSalle-ს პროფესორ სარა უმადის ლექციით დასრულდება. პროფესორი უმადი სტუდენტებთან "ცხენების და ძაღლების კვების" შესახებ ისაუბრებს.
აღსანიშნავია, რომ ლექციათა სერია "ევროპის უნივერსიტეტსა" და საფრანგეთის UniLaSalle ინსტიტუტს შორის გაფორმებული თანამშრომლობის მემორანდუმის ფარგლებში ხორციელდება.

EUROPEAN UNIVERSITY, IN PARTNERSHIP WITH UNILASALLE (FRANCE), LAUNCHES A JOINT LECTURES SERIES IN THE FIELD OF VETERINARY MEDICINE
Within the scope of the joint project, a total of four lectures will be delivered to French and Georgian veterinary students by lecturers from European University and UniLaSalle.
The lectures will be held on Tuesdays alternating between European University and UniLaSalle. Led by Tornike Lashkarashvili from European University, the first lecture will deal with the topic of Feeding and Farm Management of Poultry.
Dr. Paula Papa from UniLaSalle will be the next to give the lecture to the students. Dr. Papa will introduce the audience to Endocrinology of the Reproduction in Dogs and Cattle.
A lecture on Animal Identification-Registration will be the third one to be held within the framework of the joint project. This latter will be led by Marika Bokuchava from European University.
The joint lecture series will end at the beginning of November. Dr. Sara Hoummady from UniLaSalle will speak about the Nutrition of the Horse and Dogs.
It should be noted that the joint lecture series is carried out within the framework of the Memorandum of Understanding between European University and UniLaSalle.