“ევროპის უნივერსიტეტსა” და “ვურცბურგ-შვაინფურტის გამოყენებით მეცნიერებათა ტექნიკურ უნივერსიტეტს" შორის თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
“ევროპის უნივერსიტეტსა” და “ვურცბურგ-შვაინფურტის გამოყენებით მეცნიერებათა ტექნიკურ უნივერსიტეტს" (ბავარია, გერმანია) შორის, თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
ხელშეკრულება ერთობლივი კვლევითი და საგანმანათლებლო პროექტების განხორციელებას და სტუდენტებისა თუ აკადემიური ადმინსტრაციული პერსონალის მობილობის ხელშეწყობას ისახავს მიზნად.
"გამოყენებით მეცნიერებათა ტექნიკური უნივერსიტეტი" უდიდესია ბავარიის რეგიონში აღნიშნული მიმართულებით.
უნივერსიტეტი ორმოცდაათზე მეტ საბაკალავრო თუ სამაგისტრო პროგრამაზე ჩარიცხულ სტუდენტს სთავაზობს პრაქტიკული გამოცდილების მიღების შესაძლებლობას "Hochschule Dual" პროექტის ფარგლებში.
“ვურცბურგ-შვაინფურტის გამოყენებით მეცნიერებათა ტექნიკური უნივერსიტეტი" აქტიურად თანამშრომლობს უმაღლეს საგანმანათლებლო სასწავლებლებთან არა მხოლოდ ევროპის, არამედ აფრიკისა და როგორც ჩრდილოეთ, ასევე სამხრეთ ამერიკის მასშტაბით.
აღსანიშნავია, რომ “ვურცბურგ-შვაინფურტის გამოყენებით მეცნიერებათა ტექნიკურ უნივერსიტეტი" ევროპის უნივერსიტეტის რიგით მეორე პარტნიორია გერმანიაში.

A Memorandum of Understanding was signed between European University and the Technical University of Applied Sciences Würzburg-Schweinfurt University
A Memorandum of Understanding was signed between European University and the Technical University of Applied Sciences Würzburg-Schweinfurt University.
The Technical University of Applied Sciences is the largest HEI in relevant fields of study across the region of Bavaria.
The University executes the project under the title of "Hochschule Dual", which grants students with an exceptional opportunity to implement theoretical knowledge into real-life circumstances through professional practice.
The Technical University of Applied Sciences is actively forming partnerships with higher educational institutions across European, as well as African, North and South American continents.
It is noteworthy, that Technical University of Applied Sciences Würzburg-Schweinfurt University is a second partner institution in Germany for European University.