ქეთევან ომიაძე "ევროპის უნივერსიტეტის" ალერგოლოგიის და იმუნოლოგიის დეპარტამენტის ხელმძღვანელად დაინიშნა
ქეთევან ომიაძე "ევროპის უნივერსიტეტის" ალერგოლოგიის და იმუნოლოგიის დეპარტამენტის ხელმძღვანელად დაინიშნა.
"ევროპის უნივერსიტეტი" აფილირებული პროფესორი ქეთევან ომიაძე 1993-2000 წლებში სწავლობდა თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტში, პედიატრიულ ფაკულტეტზე, 2001–2004 წლებში თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტშია გაიარა რეზიდენტურის კურსი ალერგოლოგიას და კლინიკურ იმუნოლოგიაში, 2008 წელს მიიღო დოქტორის აკადემიური ხარისხი.
ჩართული იყო სხვადასხვა ტრენინგ-კურსებს, სემინარებსა თუ სამეცნიერო აქტივობებში, როგორიცაა: საქართველოს პედიატრთა აკადემიის მეორე საერთაშორისო კონგრესი, საქართველოს რესპირატორული ასოციაციის მე-6 საერთაშორისო კონგრესი, ევროპის რესპირაციული ასოციაციის კვლევითი სემინარი, ზალცბურგის სამედიცინო სემინარი: კანის ანთებითი დაავადებები, საქართველოს რესპირაციული ასოციაციის მეხუთე საერთაშორისო კონგრესი, პირველი სკოლა სემინარი იმუნოლოგიაში, ალერგიის, ასთმისა და იმუნოლოგიის საქართველოს მერვე კონგრესი, საქართველოს პედიატრთა აკადემიის პირველი საერთაშორისო კონგრესი, ჯანმო ფორუმი, ევროპის რესპირატორული ასოციაციის კონგრესი, ტუბერკულოზისა და ფილტვის დაავადებათა წინააღმდეგ ბრძოლის საერთაშორისო კავშირი, მეექვსე კონფერენცია, ევროპის ალერგიისა და კლინიკური იმუნოლოგიის აკადემიის XXIX კონგრესი, ევროპის ალერგიისა და კლინიკური იმუნოლოგიის აკადემიის პედიატრიული ალერგიისა და ასთმის შეხვედრა, ტუბერკულოზისა და ფილტვის დაავადებათა წინააღმდეგ ბრძოლის საერთაშორისო კავშირი, მეხუთე კონგრესი, ევროპის ალერგიისა და კლინიკური იმუნოლოგიის აკადემიის XXVII კონგრესი, GA2LEN/ევროპის ალერგიისა და კლინიკური იმუნოლოგიის აკადემიის საზაფხულო სკოლა.

Ketevan Omiadze was appointed head of the Department of Allergology and Immunology at the European University
Ketevan Omiadze was appointed head of the Department of Allergology and Immunology at the European University.
Affiliated professor of the “European University” Ketevan Omiadze studied at the Tbilisi State Medical University at the Faculty of Pediatrics in 1993-2000. In 2001-2004 she completed a residency in allergology and clinical immunology at the Tbilisi State Medical University, in 2008 she received a PhD degree.
Ketavan Omiadze participated in various training courses, seminars and scientific activities, such as: Second International Congress of the Georgian Academy of Pediatrics, 6th International Congress of the Georgian Respiratory Association, Research Seminar of the European Respiratory Association, Salzburg Medical Seminar: Inflammatory Skin Diseases, 5th International Congress of the Georgian Respiratory Association , First school seminar on immunology, 8th Georgian Congress of Allergy, Asthma and Immunology, First International Congress of the Georgian Academy of Pediatrics, WHO Forum, Congress of the European Respiratory Association, Sixth Conference of the International Union against Tuberculosis and Lung Diseases, XXIX Congress of the European Academy of Allergy and clinical immunology, Pediatric Allergy and Asthma Meeting of the European Academy of Allergy and Clinical Immunology, Fifth Congress of the International Union Against Tuberculosis and Lung Diseases , XXVII Congress of the European Academy of Allergy and Clinical Immunology, GA2LEN/European Academy of Allergy and Clinical Immunology Summer School.