"ევროპის უნივერსიტეტის" სავეტერინარო მედიცინის ფაკულტეტის პერსონალი სამუშაო ვიზიტებით  ლატვიასა და ესტონეთში იმყოფებოდა
ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული "ერაზმუს+" ინსტიტუციური განვითარების (CBHE) პროექტის "სავეტერინარო მედიცინის ფაკულტეტების განვითარება საქართველოს უმაღლეს სასწავლო დაწესებულებებში ახალგაზრდა ვეტერინარიის პროფესიონალების მომზადების მიზნით“ (VETPRO) ფარგლებში კონსორციუმის წევრი საქართველოს უნივერსიტეტების წარმომადგენლები სამუშაო ვიზიტით ლატვიის სიცოცხლის შემსწავლელი მეცნიერებების და ტექნოლოგიების უნივერსიტეტსა და ესტონეთის სიცოცხლის შემსწავლელ მეცნიერებათა უნივერსიტეტს ეწვივნენ.
"ევროპის უნივერსიტეტის", სამცხე-ჯავახეთის სახელმწიფო უნივერსიტეტისა და შოთა მესხიას ზუგდიდის სახელმწიფო სასწავლო უნივერსიტეტის ვეტერინარიის  ინტეგრირებული სამაგისტრო პროგრამის აკადემიური და მოწვეული პერსონალი მასპინძელი უნივერსიტეტების ვეტერინარიის ფაკულტეტის სტრუქტურასა და მატერიალურ-ტექნიკურ ბაზას, ვეტერინარიის ინტეგრირებული სამაგისტრო პროგრამის კურიკულუმს, სასწავლო პროგრამებზე მიღების წინაპირობებს, სამაგისტრო ნაშრომის მომზადების წესს, პრეკლინიკურ და კლინიკურ სასწავლო კურსებს, აკადემიური პერსონალის პროფესიული განვითარების ხელშემწყობ მექანიზმებსა და სხვა რელევანტურ საკითხებს გაეცნო.
აღსანიშნავია, რომ მონაწილეებს ასევე მიეცათ შესაძლებლობა ლატვიაში, ლატვიის სიცოცხლის შემსწავლელი მეცნიერებათა და ტექნოლოგიების უნივერსიტეტის სასწავლო-კვლევითი ფერმა "Vecauce", ერთადერთი სახელმწიფო მეურნეობა-მესაქონლეობის და ვეტერინარული მედიცინის კვლევისა და პრაქტიკის ცენტრი, ხოლო ესტონეთში, ესტონეთის სიცოცხლის შემსწავლელ მეცნიერებათა უნივერსიტეტის ანატომიის მუზეუმი, ვეტკლინიკები და კლინიკური ლაბორატორიები მოენახულებინათ.

The academic and invited personnel of the Faculty of Veterinary Medicine at European University paid working visits to Latvia and Estonia
Within the framework of the project “Development of Veterinary Faculties at Georgian HEIs to Create a New Pool of Young Veterinary Professionals in Georgia” (VETPRO), funded within the Erasmus+ CBHE programme, the representatives of the Georgian partner HEIs paid working visits to the Latvia University of Life Sciences and Technologies and the Estonian University of Life Sciences.
The academic and invited personnel of the integrated master programme in veterinary medicine of European University, Samtskhe-Javakheti State University, and Shota Meskhia Zugdidi State Teaching University got acquainted with the structure and material-technical base of the Faculty of Veterinary Medicine at the host universities, the curriculum of the master’s degree programme in veterinary medicine, the procedure for admission to educational programs, master's thesis preparation, preclinical and clinical training courses, mechanisms used to support professional development of academic staff, etc.
It is noteworthy that participants were also given an opportunity to visit the training and research farm of the Latvia University of Life Sciences and Technologies "Vecauce", the only state farm for research and experiments in cattle-breeding and veterinary medicine science and practice, and the anatomy museum, vet-clinics, and clinical skills laboratories of the Estonian University of Life Sciences.