“ევროპის უნივერსიტეტის” რექტორი ესტონეთის სიცოცხლის შემსწავლელი მეცნიერებების უნივერსიტეტში სამუშაო ვიზიტით იმყოფება
“ევროპის უნივერსიტეტის” რექტორი, ნინო ტალიაშვილი, სამუშაო ვიზიტით ესტონეთის სიცოცხლის შემსწავლელი მეცნიერებების უნივერსიტეტში (ტარტუ, ესტონეთი) იმყოფება.
ვიზიტის ფარგლებში დაგეგმილია სავეტერინარო მედიცინის ფაკულტეტის სტრუქტურის/საქმიანობის/სასწავლო კურიკულუმის გაცნობა, ვეტერინარიის ინტეგრირებული სამაგისტრო პროგრამის განმახორციელებელ პერსონალთან შეხვედრები, საუნივერსიტეტო კლინიკაში ვიზიტები, პრაქტიკული სამუშაოებისთვის განკუთვნილი ლაბორატორიების გაცნობითი ტური და სხვა აქტივობები პარტნიორი უნივერსიტეტის საუკეთესო გამოცდილების გაზიარების მიზნით.
“ევროპის უნივერსიტეტის” რექტორი ასევე შეხვდება ესტონეთის სიცოცხლის შემსწავლელი მეცნიერებების უნივერსიტეტის რექტორს და სხვადასხვა სტრუქტურული ერთეულების წარმომადგენლებს.
ვიზიტი ხორციელდება “ერაზმუს+” ინსტიტუტიციური განვითარების პროგრამის პროექტის “სავეტერინარო მედიცინის ფაკულტეტების განვითარება საქართველოს უმაღლეს სასწავლო დაწესებულებებში ახალგაზრდა ვეტერინარიის პროფესიონალების მომზადების მიზნით (VETPRO)“ (ERASMUS-EDU-2022-CBHE-STRAND 1-101082479) ფარგლებში.

Rector of the European University pays a working visit to the Estonian University of Life Sciences
The Rector of “European University,” Nino Taliashvili, is currently on a working visit to the Estonian University of Life Sciences (Tartu, Estonia).
During this visit, the primary objectives include becoming familiar with the structure, activities, and study curriculum of the Faculty of Veterinary Medicine, holding meetings with the faculty members responsible for implementing the integrated master’s program in veterinary medicine, touring the university clinic, and taking an introductory tour of the laboratories designed for practical work. These activities aim to facilitate the exchange of best practices between the partner universities.
Additionally, the Rector of European University will have the opportunity to meet with the Rector of the Estonian University of Life Sciences and engage with representatives from various structural units.
This visit is part of the “Erasmus+” institutional development program project titled “Development of Veterinary medicine faculties in higher educational institutions of Georgia to train young veterinary professionals (VETPRO)” (ERASMUS-EDU-2022-CBHE-STRAND 1-101082479).