“ევროპის უნივერსიტეტის” სტუდენტი სწავლას გაცვლითი პროგრამით ჩეხეთში გააგრძელებს
“ევროპის უნივერსიტეტის” სტუდენტი გიგი გიორგობიანი  სწავლას გაცვლითი პროგრამით ჩეხეთში, მასარიკის უნივერსიტეტში გააგრძელებს.
გიგი გიორგობიანი “ევროპის უნივერსიტეტის” საერთაშორისო ურთიერთობების მეორე კურსის სტუდენტია. მან როგორ 2022-2023 წლის ყველაზე მაღალი აკადემიური მოსწრების სტუდენტმა, პირველივე წელს რამაზ ლომინაძის სახელობის სტიპენდია მოიპოვა. იგი სწავლას “ერაზმუს+” გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში საერთაშორისო ურთიერთობების პროგრამაზე გააგრძელებს.
“გაცვლითი პროგრამიდან ველი პიროვნულ განვითარებას და გამოცდილების მიღებას, რომელიც დამეხმარება კარიერულ განვითარებაში. ევროპის უნივერსიტეტი საშუალებას მაძლევს ჩემი შესაძლებლობები გამოვავლინო სრულფასოვნად და მეხმარება დასახული მიზნების მიღწევაში.
პირველივე წელს სტაჟირება გავიარე უნივერსიტეტის ჩემთვის საინტერესო სტრუქტურულ ერთეულში, რამაც ხელი შეუწყო ჩემი კომპეტენციების განვითარებას. ვფიქრობ, ეს ყველაფერი დამეხმარება მასარიკის უნივერსიტეტში სწრაფ ადაპტაციაში და თვითრეალიზაციაში“, – აცხადებს გიგი გიორგობიანი.
“ევროპის უნივერსიტეტი” აგრძელებს აქტიურ თანამშრომლობას მსოფლიოს სხვადასხვა უნივერსიტეტებთან. სტუდენტები, რომლებმაც გასაუბრებები წარმატებით გაიარეს და უცხო ენის ცოდნის დონე დააკმაყოფილეს, “ერაზმუს+” გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში 2023-2024 აკადემიური წლის შემოდგომის სემესტრში სრული დაფინანსებით ევროკავშირის წევრი ქვეყნების უნივერსიტეტებში ისწავლიან.

European University student will continue his studies in the Czech Republic through an exchange program
Gigi Giorgobiani, a second-year student majoring in International Relations at “European University,” has earned the Ramaz Lominadze scholarship for the 2022-2023 academic year due to his outstanding academic performance during his first year. He will be continuing his studies in the International Relations program as part of the “Erasmus+” exchange program, joining Masaryk University in the Czech Republic.
“In the exchange program, I anticipate gaining personal development and valuable experiences that will contribute to my career development. European University provides me with the opportunity to showcase my abilities to the fullest and assists me in achieving my goals.
“In my first year, I completed an internship in a university structural unit that aligned with my interests, significantly enhancing the development of my skills and competencies. I believe that this experience will be instrumental in helping me to quickly adapt and realize my potential at Masaryk University”, says Gigi Giorgobiani.
European University” maintains ongoing collaboration with numerous universities around the world. Students who have successfully completed interviews and met the foreign language proficiency requirements will have the opportunity to pursue their studies in EU member state universities during the fall semester of the 2023-2024 academic year, with full funding through the “Erasmus+” exchange program.