“ევროპის უნივერსიტეტს” და “ზაგრების უნივერსიტეტის” ეკონომიკისა და ბიზნესის ფაკულტეტს შორის თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
“ევროპის უნივერსიტეტსა” და “ზაგრების უნივერსიტეტის“ ეკონომიკისა და ბიზნესის ფაკულტეტს (ხორვატია) შორის თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
“ზაგრების უნივერსიტეტის“ ეკონომიკისა და ბიზნესის ფაკულტეტი საგანმანათლებლო პროგრამებს უმაღლესი განათლების სამივე საფეხურზე ახორციელებს. ფაკულტეტი რეგულარულად აქვეყნებს ექვს საერთაშორისო სამეცნიერო ჟურნალს, ინდექსირებულს ისეთ წამყვან ციტირების მონაცემთა ბაზებში, როგორიცაა WoS და Scopus.
აღსანიშნავია, რომ “ზაგრების უნივერსიტეტის“ ეკონომიკისა და ბიზნესის ფაკულტეტი მსოფლიოს მასშტაბით ერთ-ერთი ყველაზე პრესტიჟული EQUIS აკრედიტაციის, ასევე, AACSB და EFMD საერთაშორისო აკრედიტაციების მფლობელია.
ფაკულტეტი 1920 წელს დაარსდა და ეკონომიკისა და ბიზნესის სფეროში ხორვატიის რესპუბლიკის უძველეს საგანმანათლებლო ინსტიტუტს წარმოადგენს.

A Memorandum of Understanding was signed between European University and the Faculty of Economics & Business, University of Zagreb
A Memorandum of Understanding was signed between European University and the Faculty of Economics & Business, University of Zagreb (Croatia).
The Faculty of Economics & Business Zagreb provides educational programs at all levels of higher education. It regularly publishes six international scientific journals, most of which are indexed in leading internationally relevant citation databases such as WoS and Scopus.
It is worth mentioning that the Faculty of Economics & Business Zagreb is accredited by EQUIS, the world’s one of the most prestigious accreditations. In addition to this, it is also the holder of AACSB and EFMD international accreditations.
The Faculty was founded in 1920 and hence represents the oldest institution of higher education in economics and business in the Republic of Croatia.